Banyo Paspası Setleri ve Trendleri

11.01.2021
1.656
Banyo Paspası Setleri ve Trendleri

Banyo Paspası Setleri ve Trendleri

 

Banyo paspası, banyo dekorasyonunda işlevselliği fazlalaştıran asıl ögelerden biri, estetik ögelerin yanı sıra kullanım kolaylığı gerçekleştirmektir. Banyo aksesuarları hem fonksiyonellik hem de estetik ögeler bulunduracak biçimde bir set şeklinde temin edilebilir. Islak zeminlerde dolaşım alanlarında kaymadan yürümenizi gerçekleştirecek banyo halıları ve paspas setleri oldukça kullanışlıdır.

 

Kullanıcı gereksinimlerini muntazam karşılayan paspas modelleri setler şeklinde temin edilebilir. Bu şekilde banyo dekorasyonunda uyum ve ahenk sağlamak kolaylaşır. Tüm bunların yanında geniş zeminler için banyo halılarının da kullanımı yapılabilir. Büyük banyo halıları için zeminde kaymayı önlemek ve düşme riskini ortadan kaldıracak kendinden yapışkanlı veya silikonlu modeller seçilebilir.

 

Banyo paspası modelini seçerken; klozet, duş kabini veya küvet önü ve lavabo önü için benzer kumaş kullanılan setleri seçebilirsiniz. Banyo halıları kullanılacağı alan ve malzemelere göre çeşitli formlarda yapılabilir. Zemin kaplaması için kullanılan fayans modelleri, betona su sızdırmayacak malzemelerden meydana gelir ve nemli kalabilir. Düşme riski ve kaymayı önleyecek silikonlu veya yapışkanlı paspas setleri veya banyo halıları kullanıcı gereksinimlerini tam olarak karşılayacaktır. Paspas ve banyo halıları ile alakalı dekorasyon örneklerine göz atalım:

 

Nötr gri fayanslar, canlı veya göz alıcı renk tonlarını daha çok ön plana çıkarır. Mor rengin cazibesini lake banyo dolaplarında, havlularda ve paspas kullanımıyla görebilirsiniz. Sade çizgilerle yalın ve basit tasarımıyla oldukça fonksiyonel ve şık hale getirilen banyoda, küvetten çıktıktan sonra ıslak olan yere basmadan paspas kullanmayı gerçekleştiren bir düzen oluşturulur. Lavabo alanını da esas alan banyo düzeninde renk uyumluluğu gibi kullanışlı olmayı basitleştiren ögeler bir araya gelir.

 

@unsplash

@unsplash

 

Modern Banyolarda Fonksiyonellik Kazandıran Paspaslar

 

Modern banyolar, kullanım kolaylığı sunan, sade çizgilerle oldukça basit tasarıma sahip akılcı ayrıntılarla hayatınızı kolay hale getirir. Dingin bir atmosfer sunan mavi tonları ile zıtlık oluşturarak renk ve desenleri öne çıkaran sandalye alanında, renkleri öne çıkarırken oturma alanında kullanışlılık gerçekleştiren beyaz bir paspas kullanılabilir.

 

Günlük temizlik ve bakım ihtiyacını sağlarken banyoda geçireceğiniz vakit günden güne farklılaşabilir. Bir sandalye kullanımı ile oturma alanında kaymayı önleyecek bir zemin örtüsüne gereksinim duyabilirsiniz. Hem şık hem de kullanışlı banyo paspası modelleri ile hayatınızı kolay hale getirebilir, terliklerinizi giymediğinizde yumuşak bir banyo halısı ya da paspasa basarak konfor elde edebilirsiniz.

 

Geometrik Formlarla Banyo Paspası

 

Banyo dekorasyonu konusunda uyum ve ahenk elde etmek için renkler kadar formların dilini de göz önüne alabilirsiniz. Nötr renklerin soğuk bir alan meydana getirebileceği bir platformda, canlı renklerle sıcaklık katmak olasıdır. Dairesel formlar ve oval tasarımların duvar dekorlarında bulunan dolap sistemleri ve ayna modelinde kullanmaya elverişli bir banyo halısı modeli kullanımı tercih edilebilir. Çok daha fazlası için Dekor Portal Banyo Dekorasyonu yazılarımıza göz atabilirsiniz.

 

Oval formlarla ilişkilendirilen dekorları, gerek duvar dekorlarında gerekse banyo halısı modelinde uyum ve ahengi ile göze hitap eder. Nötr renklerin kullanımının yapıldığı duvar dekoratifleri ve fayansların üzerinde renkleriyle sıcaklık katan bir banyo halısı serilebilir. Renkleriyle sıcaklık katan ve desenleriyle duvar dekorlarına uyumu gerçekleştiren banyo halısı oldukça kullanışlıdır.

 

Küvet Önü Paspas Modelleri

 

Küvet veya duş kabini önü için, kullanım kolaylığı sunacak ve ıslak ayaklarla zeminde kaymanızı önleyecek banyo paspaslarını kullanabilirsiniz. Dekorasyonla uyumlu bej renklerinde bir küvet önü banyo paspası kullanımı yapılarak hem uyum yakalanmış hem de kullanışlılık elde edilmiş olur. Islak ayakla düşme olasılığını ortadan kaldıracak bir küvet önüne sermek için paspas modeli arayanlara ilham oluşturabilir.

 

 

Banyo Paspası Setleri

 

Göz karmaşası olmadan muntazam bir banyo düzeni yapmak istiyorsanız, paspas setleri size uygun olabilir. Bilindiği gibi; klozet alanı, lavabo alanı, küvet önü veya duş kabini alanı için kullanılabilen parçalarla uyumlu ayak havlusu elde edebilirsiniz.

Daha fazla ilham veren dekorasyon fikri almak için Dekor Portal Instagram hesabımızı da inceleyebilirsiniz.

 

Banyo Paspas

Banyo Paspas

Banyo Paspası

Banyo Paspası

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.