Bebek Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Bebek Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Bebek Odası Duvar Kağıdı ile Rengarenk Bebek Odaları

Bebek odası duvar kağıdı yeni bebek sahibi olacak evli çiftlerde bebekleri için en güzel ve şirin odayı hazırlama telaşına dahil olur. Ailelerine yeni katılacak olan bebeklerinin içinde huzur içinde uyuyacağı, büyümeye başladıkça da severek emekleyeceği huzur ve mutluluk dolu bir bebek odası dekore etmeyi arzularlar. En sevdikleri için hayatın tatlı renklerini en iyi şekilde yansıtan hoş bir atmosferi olan bebek odaları düşlerler. Anne ve babaların bu istek ve hayallerini gerçeğe dönüştürmek modern bebek odaları mobilyaları, tekstil ürünleri, aydınlatma eşyaları, dekoratif objeler ve çeşitleri ile mümkün.

 

 

Bebek Odası Duvar Kağıdı

Bebek Odası Duvar Kağıdı

 

Duvar Kağıdı Seçiminde Uyum Kriteri

 

Bebek odası dekorasyonlarında, tavanda kullanılan boya malzemesi ve zeminde kullanılan malzemeden başlayarak duvarlarda kullanılan malzemelere kadar detaylı bir şekilde özenle seçimler yapılmaktadır. Bu tüm malzemelerin renk, desen, şekil ve kalitelerinin birbirileri ile estetik, görünüm ve kullanışlılık bakımından uyum içinde olması, birbirlerini tamamlamaları bebek odalarının içerdiği dekorasyon ve ambiyansı pozitif yönde etkilemektedir.

 

 

Öne Çıkan Renk Tercihleri

 

Son yıllarda bebek odalarının duvarlarını süsleyen, birbirinden güzel ve özgün desen, renk ve kağıt kalitesini içeren çeşitler anne ve babaların bazen kararsız kalmalarına neden olsa da genel olarak istediklerini ve ihtiyaç duydukları duvar kağıtlarını bulmalarına yardımcı olmaktadır. Bebek odası dekorasyonlarında çoğunlukla açık renk tonlarını içeren bebek odası duvar kağıdı modelleri öne çıkmaktadır. Bunun temel sebebi ise açık renk tonlarının huzur veren bir etki taşımasıdır.

 

Beyaz, kırık beyaz ya da krem rengi gibi renk tonları sıklıkla tercih edilen renkler arasındadır. Yeni doğanlara doğal ve sade desenlerin kullanımı daha çok önerilmektedir. Bunun sebebi bebeklerin renkleri ve desenleri algılaması için belli bir sürenin geçmesi gerekmesidir. Bu süre zarfında da bebeklerin rahatsız olmayacağı renkler tercih edilmelidir. Bebeklerin gelişimlerine bağlı olarak desenleri algılamaya başlamaları ile birlikte duvar kağıtlarında desenli modeller seçilebilir.

 

Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Minik bebeklerin, ciğerleri oldukça hassastır. Bu sebeple bebek odası duvar kağıdı toz tutmaz özelliğe sahip olmalıdır. Herhangi bir tozun onları kolaylıkla hasta edebileceği göz önünde bulundurularak duvar kağıdının bebek sağlığı için uygun standartlarda üretilenleri ve zararsız olanları tercih edilmelidir. Duvarların görüntüsünden ziyade ilk etapta bebek duvar kağıtlarının hijyenik olması göz önünde tutulmalıdır. Silinebilir duvar kağıtlarının ilk günkü gibi tertemiz kalması ve sağlıklı bir ortam sunması yönü ile seçimlerde yer verilmesi gereken ürünlerdir. Daha fazla fikir için Dekor Portal Bebek Odası Dekorasyon yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Duvar kağıdı seçiminde sağlıklı ve hijyenik olma durumu, renk, desen ve kağıt kalitesi incelenirken mutlaka dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli noktada anti alerjik olup olmadığı hususudur. Alerjik ürünler, bebek sağlığı ve özellikle cilt sağlığı açısından zararlı olabileceğinden kesinlikle seçilmemelidir.

 

Bebek odası duvar kağıdı üreticisinin kim olduğu, nerede üretildiği, üretim ve kalite standartları kriterleri muhakkak araştırılmalıdır. Tanınan, güvenilir, kaliteli ve sağlıklı koşullarda üretim ve satış yapan firmalardan alış veriş yapılmalıdır. Bebek odalarında kağıt tabanlı olanlar uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Bebek Odası Duvar Kağıdı

Bebek Odası Duvar Kağıdı

 

Bebek Duvar Kağıdı Seçiminde Yaş

 

Bebek odaları için seçim yaparken sağlık, hijyen ve rahat bir kullanım kriterlerinin yanında yaş faktörü devreye girmektedir. Yeni doğan bebekler için en uygun olan renkler, bebeği sakinleştiren soft renklerdir. Yaş ilerledikçe farklı iç açıcı ve huzur veren ya da canlılık katan renk seçimlerinde bulunulabilir. Bu konuda uzmanların görüşlerini almak da bebek odaları dekorasyonunda en doğru tercihleri yapmanıza yardımcı olacaktır.

 

Bebek Odası Duvar Kağıdı Seçiminde Cinsiyet

 

Cinsiyet faktörü de bu seçimi etkilemektedir. Kız bebeklere yönelik duvar kağıtları ile erkek bebeklere yönelik hazırlanan duvar kağıtları arasında cinsiyet kaynaklı olarak farklı renk ve desenler kullanılmaktadır. Kız bebeklerde pembe ve tonları; erkek bebeklerde ise mavi ve tonları klasik olsa da günümüzde de popülerliğini koruyan renklerdir. Tüm güncel paylaşımlarımız için bizi Dekor Portal Instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.