Genç Odası ve Genç Odası Modelleri

04.01.2021
1.622
Genç Odası ve Genç Odası Modelleri

Genç Odası ve Genç Odası Modelleri

 

Genç odası arayan herkes giderek küçülen evlere modellerin sığmadığından şikayet ediyor. Modern yaşam tarzı yaşam alanlarımıza da yansımaktadır. Bugün daha küçük fiziki alanlarda hem yaşamaktayız hem de çalışmak zorunda kalmaktayız. Ev ve iş yerlerimiz dikey mimarinin eseri çok katlı apartmanlarda ve plazalarda bulunmaktadır.

 

Yaşam Alanlarımız

 

Bugün artık hepimiz yoğun bir iş hayatının koşturması içerisinde bulunmaktayız. Çoğumuz şehirlerde yaşamakta ve buralarda çalışmaktayız. Evlerimiz ise eskinin tek katlı bahçeli evler değil artık.

Hanede yaşayan tüm aile fertlerinin ihtiyaç ve taleplerini dikkate alarak yaşam alanlarımızı oluşturmamız bir zorunluluktur.

 

Ebeveynler için ayrı yatak odası, mutfak, balkon ve müşterek hayatın aktığı oturma odasının yanında elbette çocuklar için de çocuk odaları,genç odaları oluşturmak gerekmektedir.

 

@envatoelements

@envatoelements

 

Evin Yerleşim Ve Dekorasyonu Hakkında

 

Evimizde bizimle birlikte yaşayan tüm fertleri ve hatta varsa evcil hayvanlarımızı da göz önüne alarak evimizin dekorasyonunu ve yerleşimini oluşturmamız gerekmektedir. Bunun için elbette evin fiziki durumunu oda sayısını da göz ardı etmemeliyiz. Varsa bebek ve çocuklar için modeller alarak ayrı oda oluşturmak önem arz etmektedir.

Balkon ya da teras gibi alanları nasıl değerlendireceğimize de bu kapsamda karar vermek gerekecektir.

Aile fertlerinin görüş, ihtiyaç ve önerilerine göre dekorasyon işlerine başlamak uygun olacaktır.

 

Genç Odası Modelleri

Genç Odası Modelleri

 

Ev Dekorasyonunda İzlenecek Yol Hakkında

 

Evimizin dekorasyonunda profesyonel yardım almak elbette çok doğru bir yol olacaktır. Ancak herkesin iç mimarlardan yararlanmak imkanı olmayabilir. Bu durumda mutlaka mobilya mağazalarında çalışan uzman personelden yardım istemek doğru bir yol olacaktır.

Bir başka yöntem de zaman ve maddi tasarruf sağlayacak bir yöntemdir. Şöyle ki; mobilya mağazalarının ve markalarının web sayfalarını iyice inceleyerek sayısız ürünü internet ortamında değerlendirebilirsiniz.

 

Evinizin dekore edilecek bölümü ile ilgili bir ön çalışma yaptıktan sonra bu defa da eviniz ile ilgili bilgilerinizi bir araya toplamakla devam edin?

 

Hangi oda? Odanın metrekare olarak ölçüsü nedir? Odanın duvar rengi nedir? Düşünülen renkler nelerdir? Bu iş için ayrılan ve düşünülen bütçe nedir? Ev halkının görüş, öneri ve ihtiyaçları saptanmış mıdır? Bu benzeri soruların cevaplarını da aldıktan sonra bu kez istediğiniz oturma odası, yemek odası, yatak odası, çocuk odası seçeneklerini karşılaştırmaya başlayabilirsiniz.

 

Genç Odası Modelleri

 

Ailenin, bebeklikten başlayarak çocukluk ve gençlik çağına gelmiş fertlerinin artık her şeyde olduğu gibi odalarının da değişmesine ihtiyaçları olacaktır.

 

Gencin ne çocukluk yatağı ihtiyacını karşılayacaktır, ne çalışma masası. Bu durumda bir mobilya arayışı başlayacaktır. Genç, çocukluk çağından yetişkinliğe giden yolda bir geçiş periyodundadır. Gençlik döneminde çocukluktan erişkinliğe geçerken birtakım fiziksel ve psikososyal değişiklikler meydana geldiği unutulmamalıdır.

 

Büyüme çağındaki çocuğun elbette ilk gençlik dönemine adım atması ile birlikte odasının da gerekli düzenlemelerle kendisine uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Çok daha fazlası için Dekor Portal Genç Odası Dekorasyon yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

 

Genç Odası Dekorasyonunda Dikkat edilecek Konular

 

Gencin odası için elbette ekonomik durumunuzu ve bütçenizi dikkate almanız kaçınılmazdır. Ancak başkaca önemli hususları da atlamamak gerekir.

 

Sizler elbette birçok model inceleyeceksiniz ama önemli olan çocuğunuzdur. Her şeyden önce gencin arzu ve isteklerine kulak verilmelidir. Bu odada genç geleceğe hazırlanacaktır. Ergenlik dönemini geçirecek, belki Üniversite sınavlarına hazırlanacak kısacası yetişkinlikten ve iş hayatına atılmadan önceki son durağı olan bu mekanın tasarlanması ve düzenlenmesinde mutlaka çocuğunuzun görüşlerini alınız.

 

Mobilya mağazaları birbirinden güzel, renkli ve farklı konseptlerde mobilyalar sunmaktadırlar. Bunların arasından seçim yapmak hiç de kolay olmayabilir. Ancak gencin gelişme çağında olduğunu da unutmayarak en ergonomik ve sağlıklı modeller arasından birini seçmek zorundasınız.

 

Daha fazla ilham veren dekorasyon fikri almak için Dekor Portal Pinterest Genç Odası Panomuzu da inceleyebilirsiniz.

Genç Odası Modelleri

Genç Odası Modelleri

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.