Oturma Odası Nasıl Dekore Edilmeli?

09.01.2021
1.594
Oturma Odası Nasıl Dekore Edilmeli?

Oturma Odası Nasıl Dekore Edilmeli?

 

Günümüzde pek çok dekorasyon fikri mevcuttur. Her zevke ve beğeniye göre ev dekorasyonu yapılabilir. Önemli olan dekorasyon yapılırken kullanılan eşyaların uyumudur. Evin bulunduğu yere ve evin genişliğine göre dekorasyon tamamlanmalı. Eğer küçük bir ev dekore edilecek ise daha az eşya kullanılmalıdır. Salondan ziyade yalnızca oturma odası oluşturulabilir. Oturma odasındaki eşyalar da küçük ama kullanışlı olmalıdır. Kişiler evlerinde şık ve rahat kullanım alanları istiyorlar. Bu nedenle kullanılan eşyalar da aksesuarlar da uygun şekilde seçilmelidir. Dekorasyon fikirlerine de ayrıca dikkat edilmeli.

 

@envatoelements

@envatoelements

 

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

 

Günümüzde ev dekorasyonu için farklı fikirler var. Geniş alanlar için şık ve büyük mobilyalar kullanılabilir. Bu mobilyalar geniş tavandan sarkan perdeler ile tamamlanabilir. Perdeler de mobilyalar ile uyumlu bir şekilde olmalı. Tüm bunların yanı sıra seçilen halı da mobilya ve perdeler ile uyumlu olmalı. Ev dekorasyonunu tamamlayan büyük parçalar seçildikten sonra aksesuar seçimine geçilmeli. Böylece ev dekorasyonu yapılmalı. Evin en önemli noktalarından birisi de oturma odalarıdır. Oturma odaları uzun zaman geçirilen alanlardır. Bu nedenle dekorasyonu da özenli bir şekilde olmalı.

 

Oturma Odası Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Eğer oda büyük ise mobilyalar da büyük seçilebilir. Ama mobilyada mutlaka rahat ve kullanışlı modellerden tercih edilmeli. Dekorasyon yapılırken koltuk takımı, perde ve halı da birbiri ile uyumlu olmalıdır. Çünkü bu üç ana parça dekorasyonun en önemli noktasıdır. Hemen ardından dekorasyon için çeşitli aksesuarlar tercih edilir. Aksesuarların renkleri ve yapıları da oturma odasına uyum sağlamalı. Ayrıca oturma odası seçilirken kişisel zevkler ön planda tutulmalı. Kişisel zevkler doğrultusunda odanın dekorasyonu yapılmalı. Renkler ve desenler de birbiri ile uyumlu olmalı. Çok daha fazla yaratıcı fikir ve öneri için Dekor Portal Oturma Odası Dekorasyonu yazılarımızı okuyabilirsiniz.

 

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Bazı evlerde tüm odaların dekorasyonu benzer özellikler taşıyor. Bazen de odalar ve salon dekorasyonu birbirinden farklı olabiliyor. Bu tamamen kişisel zevkleri ön planda tutuyor. Ayrıca evin yapısı da oldukça önemli. Modern bir ev dekorasyonu yapılmak isteniyorsa daha şık ve modern mobilyalar seçilmeli. Bunlar şık ve tasarım objeler ile de tamamlanmalı. Ama geleneksel yapıda bir ev dekorasyonunda daha retro tarzda mobilyalar seçilmeli. Ahşap ağırlıklı mobilyalar ve antika objeler evde bir yaşanmışlık havası verecektir. Böylece oldukça güzel bir dekorasyon da yapılmış olur.

 

Oturma Odası Takımı

Oturma Odası Takımı

 

Ev Dekorasyonu İçin Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

 

Evlerde dekorasyon yapılmadan önce mutlaka bir planlama yapılmalıdır. Gerekirse çizimler ile de bu dekorasyon aşamaları şekillendirilebilir. Evin boyasından perdesine kadar her detay titizlik ile ele alınmalıdır. Bunun yanı sıra mobilyaların uzun süre kullanılabilir olması da çok önemli. Gerek rengi ile gerekse kolay ve uzun süre kullanılabilirliği ile mobilyalar doğru seçilmeli. Bu sayede evde daha çok vakit geçirilebilir. Aynı zamanda güzel ve konforlu bir evde yaşamak psikolojik olarak da büyük bir rahatlama sağlar. Ev dekorasyonu yapılırken rahat ve kullanışlı bazı alanlar yaratılmalıdır.

 

Farklı Dekorasyon Fikirleri

 

Evde birbirinden farklı dekorasyon fikirleri uygulanabilir. Günümüzde daha modern evler tercih ediliyor. Az eşya kullanılarak geniş alanlar yaratılıyor. Geçmiş zamana oranla evler daha dar ve küçük. Bu nedenle dekorasyonda da rahat eşya kullanımı önemseniyor. Gerek ev genelinde gerekse oturma odasında dekorasyon tüm detayları ile ele alınmalı. Buna göre kullanışlı eşyalar seçilmeli. Bu şekilde ev daha şık ve rahat bir şekle bürünebilir. Önemli olan dekorasyonu doğru bir şekilde tamamlamaktır.

 

Daha fazla ilham veren dekorasyon fikri almak için Dekor Portal Pinterest Oturma Odası Dekorasyonu panomuzu da inceleyebilirsiniz.

 

Oturma Odası

Oturma Odası

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.