Pike Takımı Modelleri

03.12.2020
2.176
Pike Takımı Modelleri

Pike Takımı Modelleri

 

Pike takımı genellikle havaların ısınması ile kullanılan yaz mevsiminde kullanılmakta olan ince örtüdür. Yatak üzerine kullanmak için kullanılan pike, çarşaf ve yastık kılıfı parçalarından oluşmaktadır. Pikeler genel olarak normal kumaşlardan ve pamuktan oluşur. Görsel açıdan farklılık yaratmak isteyenler için dantelli seçenekleri de bulunmaktadır.

 

@bellona

 

Yaz Aylarının Vazgeçilmezi

 

Pike takımı, yaz aylarında kullanılmaktadır. Yazın tercih edilmesinin sebebi ince olmasından kaynaklı olarak sizi rahat ettirir ve terletmez. İyi bir uyku çekebilmeniz için tasarlanmış olan bu örtü ile güne zinde başlarsınız Ayrıca ince olmasından dolayı dolaplarınızda yer kaplamaz ve yer tasarrufu yapmanızı sağlar.

 

Dekorasyon Olarak Kullanımı

 

Pike takımları, yatak odalarında, çocuk odalarında, genç odalarında ve bebek odalarında kullanılmaktadır. Odanızda değişiklik yapmak istediğiniz zaman bu takımları kullanarak odanızın görünümünü değiştirebilirsiniz. Dekorasyon açısından göze dolgunluk yaratan bir parçadır. İstediğiniz tarzda ve istediğiniz modellerde seçebilir, istediğiniz renkler ile kombin yapabilirsiniz.

 

Çocuk odalarında ve genç odalarında genel olarak sevilen çizgi film karakterleri baskılı pike takımı kullanılmaktadır. Ayrıca erkek çocukları tarafından Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi taraftar pikeleri daha çok tercih edilmektedir. Kız çocukları için Elsa, Maşa gibi sevilen çizgi film karakterleri ve genellikle pembe renkler daha çok tercih edilmektedir.

 

Yatak odalarında kullanım amacının dışında dekorasyon açısından da fazla tercih edilen bir parçadır. Pike takımlarını kullanarak odanızın görünümünü değiştirebilirsiniz. Klasik tarzda olan yatak odaları için sade pike takımları seçebilir, halı ve perdeleriniz ile uyumlu renkler tercih edebilirsiniz. Veya daha gösterişli bir yatak odası için dantelli parçalar seçerek şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Önerilerimiz için Dekor Portal Ev Dekorasyon yazılarımıza göz atabilirsiniz.

 

Nasıl Pike Takımı Oluşturulur

 

Zevkinize ve odanıza göre istediğiniz tarzda modeller ve çeşitli baskılarda parçalar bulabilirsiniz. Bu senenin en fazla tercih edilen modelleri arasında çiçek baskılı ve kelebek desenleri bulunan pikeler tercih edilmektedir. Pike takımı çarşaf, pike ve yastık kılıfından oluşmaktadır. Her bir parçasını farklı yerlerden alarak takım yapabilir veya takım halinde bir bütün olarak satın alabilirsiniz.

 

Takımları farklı yerlerden alarak kendiniz bir takım yapmak isteyebilirsiniz. Bu takımlar içeresin de tüm parçalar aynı desenlerde olmak zorunda değildir. Üç parçadan oluşan takımımın üç parçası da farklı desenler de veya zevkinize göre farklı renklerde olabilir. Örnek olarak yastık kılıfı ve çarşaf yeşil, mavi ve pembe renklerde çiçek desenli, pike de desensiz mavi renkte olabilir. Bu tarzda zevkinize göre takımlar oluşturabilirsiniz.

 

 

 

Çeyiz İçin El Emeği Pikeler

 

Evlenecek kişiler için pike takımları olmazsa olmaz parçalardan biridir. Çeyizlere koymak için hazır olarak alınabilir veya hazır pikeler üzerine el emeği olarak dantel işlenerek dantelli pikeler, kanaviçeli pikeler oluşturulabilir. El emeği olarak hazırlamak isteyenler öncelikle model bulması gerekir. Modeli seçtikten sonra hazırlanmalıdır. Hazırlanan model istediğiniz bir pikeye ekleyerek kullanabilirsiniz.

 

Genellikle büyüklerimiz tarafından hazırlanan danteller eskilerden günümüze gelerek pikelere eklenerek popüler olmuştur. Eski ve yeni tarzı birleştiren takımlar bu senenin modası haline gelmiştir. Bazı bayanlar bu el işlerini hazırlayarak satarlar ve bu işten kazanç sağlarlar. Veya ev hanımları evlerde bu dantelleri kendileri örerek pikelerini kendileri hazırlayarak ekonomik pike oluştururlar.

 

Pike Ve Nevresim Takımı Arasındaki Fark Nedir

 

Nevresim takımı, yastık kılıfı, çarşaf ve nevresimden oluşmaktadır. Nevresimin içine yorgan konulmaktadır. Pike takımı, yastık kılıfı, çarşaf ve pikeden oluşmaktadır. Nevresim takımı genel olarak kış aylarında tercih edilmektedir. Bu durumda onu pike takımından ayırt eden konulardan biridir. Çünkü pikeler kış aylarında kullanıma uygun değildir, yaz aylarında tercih edilmektedir. Daha fazlası için bizi Dekor Portal Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

 

Pike Takımları

Pike Takımları

Pike Takımları

Pike Takımları

 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.