Salon Dekorasyon İçin Öneriler

11.05.2020
1.759
Salon Dekorasyon İçin Öneriler

2020 yılı itibariyle ev ve salon dekorasyon için birbirinden farklı öneriler rahatlıkla uygulanabilir. Salonlarında değişikliğe gitmek isteyen ev sahipleri çok büyük meblağlar ödemeden kafalarındaki fikirleri hayata geçirebilir. Birbirinden farklı ve tamamen özgün tasarımlara sahip salon takımı modellerini satın almak da mümkündür.

 

Salon Dekorasyon İçin Yeni Trend: Duvar Kağıtları

Genellikle konukların ağırlanması için kullanılan salonlar, evlerin en önemli odalarından biridir. Buranın dekorasyonunda yapılacak yenilikler evin çehresini de tamamen değiştiriyor. Ev sahiplerinin değerlendirebileceği ilk seçenekler arasında ise duvar kağıtları yer alıyor. Pratik kullanımlar için ideal olan duvar kağıtlarında yüzlerce farklı seçenek en uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Sade ve minimal bir salon dekorasyon isteyenler çeşitli geometrik desenlerden oluşan kağıtları tercih edebilir.

 

Ağaç, yaprak ve çiçek gibi motiflerin yer aldığı kağıtlar da salondaki tüm eşyaların yeni gibi görünmesini sağlayacaktır. Evlerin tamamında kullanılabilecek üç boyutlu duvar kağıtları da son derece estetik ve orijinal bir görünüm sunmaktadır.

Salon Takımı İçin Parlak Renkler Yerine Doğal Renkler

 

Hem salon takımı hem de diğer mobilyalar için parlak renkler yerine çok daha doğal ve sade renkler tercih edilmeli. Son yıllarda ev salon dekorasyonu alanında daha çok sadelik ön planda tutuluyor. Kırmızı, mor ve bordo gibi renkler, belli bir süreden sonra göz yorucu olabilmektedir. Bunun yerine örneğin İskandinav tarzı dekorasyonlarda sıklıkla kullanılan beyaz, krem ve gri gibi renkler tercih edilebilir. Antre, salon ve oturma odalarında ise doğada da sıklıkla bulunan yeşil ve mavi renkleri ön planda tutulabilir.

Renklerde kontrast yapmak ve zıt renklerin estetiğinden faydalanmak da mümkün. Örneğin salondaki mobilyalar krem ya da süt mavisi gibi açık renklerden seçilirse, duvar kağıtları ve aksesuarlar lacivert ya da yeşil gibi koyu renklerden oluşturulabilir.

Salon ve Oturma Odaları İçin Aksesuar Önerileri

 

Aksesuarlar ev ve salon dekorasyon için büyük bir öneme sahiptir. Mobilyalar ve evin genel görüntüsü ile uyumlu olmasına mümkün olduğunca dikkat edilmeli. Bu yılın en trend seçeneklerinin başında ahşap tv. üniteleri geliyor. Ceviz ve kayın ağacından üretilen bu üniteler tamamen doğal bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda yer tasarrufu sağladığı için en dar hacimli odaların bile daha rahat dekore edilmesini sağlar. Raflı üniteler ise biblo, saksı ve diğer küçük eşyaların konulması için idealdir.

Bir bütünlük sağlamak adına orta ve yan sehpaların ahşap olanları kullanılabilir. Oval olan versiyonları dışında dikdörtgen ve kare biçimli sehpalar da ev sahiplerine sunulan öneriler arasında yer alıyor.

Mumluk ve Vazo Seçenekleri

Başta yemek odaları ve salonlar olmak üzere evin her odasında kullanılabilecek mumluk ve vazolar en trend salon dekorasyon seçeneklerinden bir diğerini oluşturuyor. Duvara monte edilebilen ve ahşap malzemelerden üretilen mumluklar egzotik ve farklı fikirlere açık olanlar için alternatif sunuyor. İkili, üçlü ve beşli modelleri bulunan mumlukların ferforje metalden üretilen versiyonları da mevcuttur.

Vazolarda da birçok seçenek ev sahiplerinin beğenisine sunuluyor. Mermerden üretilen ve onlarca farklı figüre ev sahipliği yapan vazolar vitrinlerin, tv ünitelerinin ve sehpaların üstünde kullanılır.

 

Salon Takımı İçin En Yeni Seçenekler

İkili ve üçlü salon takımı modelleri onlarca farklı renk seçeneği ile birlikte sunulmaktadır. Bu yılın en popüler renkleri arasında pudra, krem ve süt mavisi gibi açık renkler bulunuyor. Hem dekoratif hem de pratik kullanımlar içinse yataklı takımlar tercih edilebilir. Avangarde tarzda üretilen salon takımları ise kırmızı – beyaz ya da pembe – mavi gibi farklı renkleri bir arada sunmaktadır. Takımlara uygun renkte halılar seçilerek hem oturma odaları hem de salonlar istenildiği gibi dekore edilebilir.

Daha fazla ilham veren dekorasyon fikri almak için Dekor Portal Pinterest Salon Dekorasyonu panomuzu da inceleyebilirsiniz.

 

Salon Dekorasyon Çiçek Modelleri

Salon Dekorasyon Retro

Salon Dekorasyon Çiçek Modelleri

Salon Dekorasyon Yemek Masası

Salon Dekorasyon Klasik

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.