Salon Halısı ile Ev Dekorasyonunda Mucize Yaratın

26.11.2020
1.312
Salon Halısı ile Ev Dekorasyonunda Mucize Yaratın

Salon Halısı ve Ev Dekorasyon

 

Evlerimiz sıcak yuvalarımızdır. Ailemizle ve sevdiklerimizle en keyifli, en güzel vakit geçirdiğimiz yuvamızdır. Elbette sıcak, rahat ve kendimizi mutlu hissedeceğimiz şekilde dekore etmemiz gerekir. Dekorasyon kavramı sizi korkutmasın, bilinçli bir yaklaşımla çok kısıtlı bütçelerle de sıcacık ev dekorasyonu gerçekleştirmek mümkündür. Bazen yeni bir Tv koltuğu salonumuza renk katar, bazen yeni, küçük, şık bir salon halısı tüm salonumuzun havasını değiştirecektir.

 

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?

 

Evimizi dekore etmeye karar verdiğimizde ilk önce şu sorulara cevap vermeliyiz. Ev, kendi mülkümüz mü? Kira mı? Evde kaç kişi birlikte yaşamaktadır? Dekorasyon konusunda tüm hane halkının düşünceleri, görüş ve önerileri dinlendi mi? Arzu ve istekleri de dikkate alındı mı?

Evin tamamı mı dekore edilecek, yenilenecek yoksa sadece bir bölümü mü? Hatta sadece bir odası, ya da bir köşesi mi?

Bu iş için ayırabileceğimiz bir bütçemiz var mı? Ya da nasıl finanse etmeyi planlıyoruz? Dekore edilecek alanın fiziki büyüklüğü ne kadardır? Dekorasyon konusunda hayalimizde belirlediğimiz ve karara bağladığımız bir konsept var mıdır? Yoksa bu konuda profesyonel mi alacağız? Eğer kendimiz dekore edeceksek salon halısı başta olmak üzere tüm ev için bir bütçe ayırmak gerekir.

Bu soruları aile fertleri ile de bir araya gelerek cevaplandıralım. Şimdi ise işin ikinci aşamasına geçilebilir.

 

@envatoelements

@envatoelements

 

Ev Dekorasyonunda İzlenecek Yol Nedir?

 

Ev dekorasyonuna geçmeden önce yukarıdaki sorulara mutlaka cevaplar bulmuş olmamız gerekir. Şimdi elimizde bir yol haritası var demektir. Buna göre ikinci etap başlayabilir.

Evimizin dekorasyonunda profesyonel yardım alabilecek bir bütçemiz var mıdır? Bir iç mimar bize yardımcı olabilir mi? Bu soruya cevabınız hayır ise, üzülmeyin. Çünkü kaliteli tüm mobilya mağazalarında size yol gösterecek profesyonel çalışanlar vardır. Bu uzman kişiler size yol haritanız doğrultusunda fikir verecek ve yardımcı olacaklardır. Halı mağazalarından salon halısı için de öneri alabilirsiniz.

Ayrıca yapılacak bir iş daha var. Tüm dekorasyon ürünlerinin satıldığı mağazaların internet ortamında web sayfaları bulunmaktadır. Bu web sayfalarından satın almayı düşündüğünüz ürünleri rahat rahat inceleyebilir, karşılaştırma yapabilir ve beğenebilirsiniz.

Ancak her zaman nihai kararınızı mağazaya giderek fiziki olarak ürünleri görerek satın almak tavsiye edilir. Tüm önerilerimize Dekor Portal Pinterest Salon Dekorasyon panomuzdan göz atabilirsiniz.

 

Salon Halısı ve Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

 

Salonunun evimizdeki fonksiyonlarını iyi düşünüp, dekorasyona da bu çerçevede karar vermeliyiz. Salon bizim tek ortak alanımız ise, aile fertlerinin sayısına ve ihtiyaçlarına göre bir planlama yaparak salon dekorasyonuna girişmeliyiz.

Evde küçük bebek varsa pek açık renklere, ya da bakımı daha zor, narin eşyalarla salonu dekore etmemek daha akıllıca olacaktır. Ya da evde yaşayanları çeşitli alerjileri varsa salonda halıdan vazgeçmek ve salon salon halısı kullanmamak doğru bir tercih olacaktır.

Son olarak karar vermemiz gereken hususu da şudur. Salon dekorasyonumuz evin gelen konseptine uygun mu olacak, yoksa aklımızda tamamen başka bir konsept mi var?

İşte bu sorulara cevap bulduysak, salon dekorasyonuna başlayabiliriz.

 

Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

 

Salon dekorasyonunda ana unsurlar salon perdesi, salon takımı, salon halıları, aydınlatma, avize varsa eğer yemek odası takımı ve konsol ile sehpalardır. Elbette bunlar dekoratif ürünlerle de tamamlanacaktır. Fakat izlenmesi gereken yol her zaman salonun ana parçalarını meydana getirdikten sonra diğer dekoratif ürünlerle tamamlamaktır. Yani mumlar, çiçekler, tablolar ve benzeri objeler tamamlayıcı dekoratif unsurlardır. Size sunduğumuz öneriler Dekor Portal Salon Dekorasyonu yazılarımızdan inceleyebilirsiniz.

 

Salon Halıları

Salon Halıları

 

Salon Halısı Hakkında

 

Salon halıları konusunda seçim yapmak gerçekten hiç kolay değil. Sayısız konsept için tüketicilerin beğenisine binlerce salon halısı seçeneği sunulmaktadır.

Siz eğer odanın diğer mobilyaları ile uyumlu olsun istiyorsanız, uyumlu salon halıları arasından seçim yapmalısınız. Çünkü dekorasyon tarzları arasında zıt renklerin uyumluluğu da vardır.

Öte yandan salon halıları  şimdi oldukça ileri teknoloji ile üretildiğinden, leke tutmayan, antialerjik özellikte bir halıya ihtiyacınız olup olmadığını da tespit etmenizde yarar vardır.

Bundan sonraki aşama ise tamamen size kalmıştır; birbirinden güzel ve cazip yüzlerce halı arasından seçim yapmak hiç de kolay olmayacaktır.

 

 

Salon Halısı

Salon Halısı

 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.