Salon Perde Modelleri ve Örnek Dekorasyonlar

15.12.2020
1.894
Salon Perde Modelleri ve Örnek Dekorasyonlar

Salon Perde Modelleri Seçiminde Etkili İpuçları

 

Salon perde modelleri evin en fazla özen gösterilerek döşenen alanlarını tamamlamak için en önemli detaylardır. Yabancı misafirler ve yakın misafirler salonda misafir edilir. Bu nedenle eşyalar daha fazla kişi tarafından görülür. Kişi hakkında zevkli olup olmadığı gibi düşünceler bu noktada verilir. İşte tam da bu yüzden insanlar salon masa takımına, halılarına ve salon perde modelleri gibi detaylara çok daha fazla özen gösterirler.

 

@envatoelements

@envatoelements

 

Salonlarda Perde Detayının Önemi

 

Salonların görsel zenginliği perde ve halı gibi renklere sahip eşyalar ile ön plana çıkarılır. Perde ve halı renk ve desenlerinin genelde uyum içerisinde olması aranır. Bu renk ve model uyumuna kimi zaman oturma grubu da eklenir. Dolayısı ile bir bütün halinde değerlendirme yapılacağı için eşyaların ortak bir paydaya göre seçilmesi çok büyük önem taşır. Eğer tüm salonunuzda ufak ya da köklü değişiklikler yapmaya karar verdiyseniz Dekor Portal Salon Dekorasyonu yazılarımızı inceleyerek daha detaylı fikir edinebilirsiniz.

 

Salon Perde Modelleri Nasıl Olmalıdır

 

Salon perdesi seçerken perdeden önce dikkatle bakılması gereken noktalar vardır.

– Zemin rengi

– Duvar rengi, tek renk mi desenli mi her duvar farklı renkte mi vb.

– Mobilya rengi

-Evde kullanılan eşyaların ahşap ağırlıkta mı metal ağırlıkta mı olduğu gibi detaylara dikkat edilmelidir.

 

Salon Perde Modellerinde Evin Tarzı ve Önemi

 

– Modern evler için uçuşan perde modellerinin yanı sıra sade zebra ya da düz store perdeler kullanılabilir. Uzun modeller genelde bu tarzda kullanılır.

 

– Rustik tarzda döşenmek istenen bir salon için basma benzeri çiçekli perdeler tercih edilmelidir. Bu dekorasyon seçiminde perdenin asıldığı borular ve bu iki farklı ürünü birleştiren halkalara kadar her şey özenle tasarlanmıştır ve oldukça hoş bir görünüm elde edilir.

 

– Etnik tasarımlar için oldukça özgün seçimler yapılabilir. Salon perde modelleri seçimi sırasında en kolay seçilebilen ürün olma özelliği gösterir. Anlayış olarak seçilen ürün belli kriterlere uyulduğunda asla eğreti durmayacaktır. Koyu renklerin yanı sıra kısa perdeler de etnik yaşam alanlarına kolayca uyum sağlar. Deve tüyüne benzeyen ağır perdeler bu tarza uyan yapıdadır.

 

– Klasik seçimlere taşlar, nakışlar eşlik eder. Büyük perde tokaları gösterişlidir ve kanatlar geniştir. Üst üste binmiş ağır perde katmanları zengin ve asalet göstergesi olarak kabul edilir.

 

 

Salon Perde Modelleri Renk Geçişleri

 

Göz tırmalama deyimi yaşanılan mekanlarda çokça karşılaşılan bir durumu ifade eder. Kırmızı ile pembenin ortak kullanımı bu deyimi açıklamaya yetebilir. Salon perde modelleri arasından seçim yapılırken renklerin birbiri ile uyumuna çok dikkat edilmelidir. Renklerin geçişlerinin kolay olması önemlidir. Gözleri rahatsız eden bu huzursuz edici durum psikolojik pek çok etkiyi kısa zamanda fizyolojik etkiye döndürür. Baş ağrısı ve huzursuzluk halleri bu nedenlerin başında gelir.

 

-Açık renkler ile açık renklerin ya da açık renkler ile koyu renklerin kombinasyonu daha kolaydır. Perde de bu geçiş çok önemlidir çünkü perdeler sürekli göz önündedir. Koyu renklerin birbiri ile bağlanması çoğu zaman zordur ve eve yoğun bir ağırlık verir. Bu küçük detaylar yaşam alanının daha iyi olmasını sağlayan önemli detaylardır. Güncel modeller ve bizim önerilerimizden haberiniz olsun isterseniz Dekor Portal Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

 

Pencere Şekillerine Uygun Perdeler

 

Son zamanlarda müthiş mimarilere sahip evler yapılmaktadır. Evlerin cam şekilleri ve sayıları da en az evler kadar farklı özelliklere sahip. Bu nedenle klasik perdelerin uygun olmadığı bu camlar için özel seçimler yapmak gerekir. Perde seçilirken cam sayısı, camlardaki kanat sayısı ve cam yapısı gibi özellikler de göz önüne alınır ise hem güneş ışığından faydalanmak gerektiğinde bu daha kolay olur hem de tüm perdeler kapatıldığında olması gereken görünüme kavuşulur. Bu küçük ip uçlarına dikkat edilerek kusursuz bir perde seçimi yapmak mümkündür.

 

Salon Perde Tasarımları

Salon Perde Tasarımları

Salon Perde Modelleri

Salon Perde Modelleri

 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.