Salon Takımı Ev Dekorasyonu

03.01.2021
3.867
Salon Takımı Ev Dekorasyonu

Salon Takımı Ev Dekorasyonu

 

Salon takımı seçimi konforunuz için çok önemlidir. Zamanımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz alanların en başında gelen salonlar, bizi dinlendiren, rahat ettiren, evimizin ön büyük ve en göz alıcı odasıdır. Salonlarda duvarın ve parkelerin rengi, görsellik ve hoş bakış oluşturması amacı ile oldukça önemlidir.

 

Salonlarda Duvar Rengi Tercihleri

 

Küçük salonlarda daha çok açık renkler tercih edilirken, daha büyük salonlarda genellikle daha koyu renklerin tercih edildiği görülmüştür. Koyu renk, birçok uzman boyacıya göre, kendine has bir hava yaratmaktadır. Elbetteki salon takımları da bir o kadar hoş görüntü yaratmak için etkili olmaktadır. Genellikle açık renk kullanımı tercih edilen salon takımları, salona çok ayrı bir hava ve görüntü karizması katmaktadır. Salonunuza mükemmel bir görünüm katmak için dikkat edeceğiniz en önemli iki konu, duvarlarınızın rengi ve salon takımınızın naifliği olmalıdır.

 

@envatoelements

@envatoelements

 

Salon Takımı ve Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

 

Salon dekorasyonları, salonun alanına göre değişmektedir. Küçük alanlı salonlarda genellikle daha dar koltuklar ve daha iç açıcı mobilya renkleri tercih edilirken, büyük alanlı salonlarda ise genellikle geniş ve görkemli koltuklar kullanılmakta, daha koyu renkler tercih edilmektedir. Ancak her salonunun büyüklüğü birbirinden farklı olduğu için, her salonun dekorasyonu birbirinden farklı olmaktadır. Kişinin mimari tercihlerine ve mobilya tercihlerine göre de değişebilen salon dekorasyonları, genellikle salon takımları ön plana alınarak düzenlenmektedir. Salon takımı satın alırken bu özellikleri lütfen göz önünde bulundurun. Çok daha fazlası için Dekor Portal Ev Dekorasyon yazılarımıza göz atabilirsiniz.

 

Net ve güzel bir görüntünün sağlanması için çok dikkat edilmesi gereken salon dekorasyonu, iç mimarlara göre birçok farklı yollardan oluşmaktadır. Bu seçeneklerden birkaçı aşağıdaki listede verilmiştir.

 

– Dikdörtgen Salon Dekorasyonu

 

– L Tipi Salon Dekorasyonu

 

– Kare Tipi Salon Dekorasyonu

 

Bu salon dekorasyonlarından size en uygun olanını seçebilir, salonunuz için uygulayabilirsiniz.

 

 

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu

 

Günümüzün salon dekorasyonlarında en çok tercih edilen dekorasyon tipi olan dikdörtgen salon dekorasyonları, genellikle büyük alanlı salonlarda tercih edilmektedir. Bu dekorasyonun en belirleyici mobilya özellikleri, mobilyaların kare şeklinde olmasıdır. Dikdörtgen salon dekorasyonu yaparken, yemek masasının tercihi çok önemli olmaktadır. Bu tip salon dekorasyonlarında yemek masaları daima kapıya en yakın alana konumlandırılmalıdır. Bu salonunuzun daha geniş görünmesini ve daha güzel bir görüntü vermesini sağlayacaktır.

 

Yemek masasının önündeki duvarda kullanılan daire biçimindeki aynalar ile de süslemenizi yapabilir, salon takımları ve salonunuza renk katabilirsiniz. Bu dekorasyonla birlikte salonunuzda yuvarlak sehpalar kullanabilir, çok iyi bir uyum yakalayabilirsiniz. İç mimarlar tarafından önerilen en çok dekorasyon tipi, Dikdörtgen salon dekorasyonudur. Salon takımı alırken bu özelliklere dikkat ederseniz, salonunuza çok şık bir dekorasyon yapabilirsiniz.

 

L Tipi Salon Dekorasyonu

 

Oda içi bölümlendirmenin en kolay olduğu dekorasyon tipi, L tipi dekorasyondur. İlk olarak yemek masasının nerede olduğuna karar verilen bu dekorasyon yerleştirmesinin uygulanmasının asıl amacı, küçük salonları daha büyük göstermek ve görüntüye kalite katmaktır. Genellikle küçük salona sahip kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu dekorasyonun kalitesini belirleyen en önemli etken ise, salon içerisinde kullanılan salon takımı olmaktadır. Salon takımının renkleri ne kadar güzel ve iç açıcı ise, salonunuzun görüntüsü de bir hayli hoş olmaktadır.

 

Salon Takımı ve Kare Tipi Salon Dekorasyonları

 

Tasarımı ve yerleştirmesi en kolay salon dekorasyon tipidir. Oda büyüklüğünün normal olduğu salonlarda tercih edilmektedir. Bu dekorasyon tipinin salonunuza renk katması için, iri ve görkemli mobilyalar tercih etmelisiniz. Bu tip salon dekorasyonlarında da yemek masası daima giriş kapısına en yakın bölgeye yerleştirilmektedir. Estetik olarak çok önemli bir yere sahip olan yemek masaları, salonun büyüklüğünün anlaşılması için bir numaraları araçtır. Salonunuz ne kadar büyük olursa olsun, yemek masasını yanlış konumlandırdığı anda, salonunuz göze çok küçük gelecektir.

 

Daha fazla ilham veren dekorasyon fikri almak için Dekor Portal Pinterest Salon Dekorasyonu panomuzu da inceleyebilirsiniz.

Salon Takımı

Salon Takımı

Salon Takımları

Salon Takımları

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.