Yatak Odası Dolap Modelleri

10.12.2020
2.387
Yatak Odası Dolap Modelleri

Yatak Odası Dolap Modelleri

 

Yatak odası dolap tercihleri ile evinizin dekorasyonuna katkıda bulunurken aynı zamanda yerden de tasarruf etmek mümkün. Bunun bilincinde olarak hareket etmek ev halkının tamamını mutlu edecektir. Yatak odası dekorasyonunun sadece bir yatak, iki komodin ve yatak odası dolapları şeklinde dekore edilemeyeceğini unutmayın.

 

@istikbal

@istikbal

 

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

 

Yatak Evlerimizin en özel alanları yatak odalarımızdır. Ebeveyn yatak odaları sadece bu amaç için kullanılmakla birlikte, çocuk ve gençlerin yatak odaları onların aynı zamanda çalışma ve dinlenme odasıdır. Dekorasyona girişmeden önce bu ayrıntıyı da göz ardı etmeyin. Fikir edinmek için Dekor Portal Pinterest Yatak Odası Dekorasyonu panomuzu inceleyebilirsiniz.

 

Gençler İçin Yatak Odası Dolap ve Dekorasyonu

 

Çocuklar ve gençler için yatak odası dekorasyonunda odayı kullanacak kişinin fikir ve taleplerini mutlaka dikkate almalıyız. İkinci aşamada ise odanın büyüklüğünü dikkate alarak odaya yeter sayıda yatak odası dolapları  yerleştirmeliyiz. Unutmayın çocuğunuzun daha çalışma masası veya hobileri için özel alanları ihtiyaç olacaktır.

 

Çocuk ya da gencin dekorasyon fikirlerini de göz önüne alarak bir bütçe hazırlamakta fayda vardır. Bir sonraki aşamada ise beğenilen konsepte uygun mobilyalar seçilmelidir. Mobilyalar, yatak odası dolapları ve diğer eşyaların halı ve perde gibi ana unsurlarla uyumluluk göstermesine dikkat edilmelidir.

 

Çocuklar İçin Yatak Odası Dekorasyonu

 

Çocuk odası dekorasyonunda dikkat edilecek bir ayrıntı da şudur. Çocuğun yaşına uygun mobilyalar seçilmesine özen gösterilmelidir. Örneğin, boyunun yetişemediği bir yatak odası dolap  çok can sıkıcı olabilir. İşlevselliğini tam olarak yerine getiremez, çocuğunuzu da sizi de yorar.

 

Bebek İçin Yatak Odası Dekorasyonu

 

Bebeğiniz için oda hazırlarken bunların yanında dikkat edilecek hususlar şunlar olmalıdır. Bebeğin odası yeterince havalandırılabilir ferah bir oda olmalıdır. Bebek odasını kaç yaşına kadar kullanabileceğini iyi etüt etmekte yarar vardır. Bu konuda üreticiler farklı çözümler sunmaktadırlar.

 

Örneğin basit bir iki ufak değişikliklerle genişleyebilen yatak odası dolap ve yatakları gibi.

Ayrıca bebek odası dekorasyonunda olabildiğince sağlığa zararı olmayan ürünler tercih etmek doğru bir yaklaşım olacaktır.

 

Ebeveyn Yatak Odası Dolap ve Dekorasyonu

 

Ebeveyn yatak odası dekorasyonu için sayısız seçenekler ve konseptler vardır. Son yıllarda evlerinde yeterli alan bulunan kişiler yatak odasından ayrı fakat geçişi yatak odasında olan ” giyinme odalarını “tercih etmektedirler. Klasik olarak bilinen dolap ve makyaj masası vs gibi mobilya ve eşyalar bu alanda depolanmaktadır.

 

Bu elbette son derece rahatlık sağlayan ve keyifli bir seçenektir. Ancak günümüzde herkesin böyle geniş bir alana sahip olması da beklenemez.

 

Bilakis son derece küçük alana sahip konutlarda yatak odalarında daha pratik çözümler bulmak gerekebilir. Örneğin; yatak başlığının olduğu bölümü komple yatak odası dolap ile donatarak depolama alanı yaratmak gibi. Ya da katlanılabilir yataklar tercih ederek, yatak odasında daha ferah bir alan yaratmak gibi. Mobilya üreticileri de bu ihtiyacın farkında olduklarından yatak odası dolaplarında kolaylaştırıcı unsurlarla dar alanların optimum kullanımına katkı sağlamaktadırlar. Örneğin, yatak odası dolaplarında daha çok ” sürgülü kapılar ” kullanılmaktadır.

 

 

Yatak odasında kullanılan oturma alanları, yani puflar hem dekoratif bir görsellik katmaktadırlar, hem de ” sandık ” biçiminde tasarlandıkları için ekstra bir depolama alanı ortaya çıkarılmış olmaktadır.

Ebeveyn yatak odalarının dekorasyonunda renk tercihine dikkat etmek gerekmektedir. Konsept tercihi ve bütçe kadar renk de önemli bir ayrıntıdır.

 

Küçük mekanlar için koyu renkler, örneğin kahverengi ya da siyah gibi renkler tercih edilmemelidir. Çünkü yatak odasını olduğunda daha dar ve kasvetli gösterecektir. Bu alanlarda daha açık renkler ve modüler mobilyalar tercih etmek uygun olacaktır.

 

Yatak odası ve yatak dolaplarında da üreticiler son derece geniş bir ürün portföyü ile tüketicilerin karşısına çıkmaktadırlar. seçim yapmak hiç kolay olmayacağı için mağazada görev yapan uzman profesyonel çalışanlardan yardım almak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Uzman yardımı almadan önce fikir edinip profesyonel tercihler yapmak için Dekor Portal Yatak Odası Modelleri yazılarımızı okuyabilirsiniz.

 

Yatak Odası Dolap

Yatak Odası Dolap

Yatak Odası Dolapları

Yatak Odası Dolapları

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.