Yatak Odası Modelleri ve Yatak Odası Takımları

21.05.2020
1.530
Yatak Odası Modelleri ve Yatak Odası Takımları

Yatak Odası Modelleri Ve Yatak Odası Takımı

 

Yatak odası modelleri seçmek oldukça stresli bir iştir. Çünkü evlerimizin en önemli alanlarından birisi hiç kuşkusuz yatak odalarımız ve oda içinde ise yatak odası takımı diyebiliriz. Modern zaman, ailede tüm fertlerin günün nerede ise üçte ikisini dışarıda, ev dışında geçirmelerini zorunlu kılmaktadır.

 

Evimizin Mahrem Alanları

 

Evimizin mahrem alanları diye de tabir edebileceğimiz yatak odaları bu nedenle adeta dinlenme alanlarımız, nefes aldığımız bize özel dinlenme alanlarımızdır. Misafirlerimizi evimizin salonu, oturma odası, mutfağı ve balkonunda rahatlıkla ağırladığımız halde genellikle yatak odamızı pek de açmayız ve mahremiyetimizin korunmasına dikkat gösteririz.

 

Ebeveyn yatak odaları genellikle yatak odası takımı ile dekore edildiği halde çocukların odalarında daha farklı bir yaklaşım sergilenmektedir. Çünkü çocukların odasında bir yatak odası alanı ile birlikte çalışma alanı ve hatta oyun alanının da bulunması gerekir.

yatak odası takımları

Yatak Odası Takımı Belirlerken Dikkat Edilecek Konular

 

Yatak odalarını belirlerken esasında birçok konuyu dikkate almak hem daha rahat bir uyku hem de sağlık açısından önemlidir. Daha yatak odası takımı konusunda bir karar vermeden önce bunları iyice etüd etmek gerekir.

 

Esasında imkan mevcut ise ev dekorasyonunda uzmanlardan yardım almak sonucun başarılı olmasında çok önemli bir etkendir. Ancak bu imkanınız yoksa öncelikle sizler ihtiyacınızı saptayıp düşündüğünüz dekorasyon fikirlerine karar verip mağazadaki uzman kişilerin profesyonel görüşlerinden yararlanarak da seçim yapabilirsiniz.

yatak odası modelleri

Nasıl Bir Yatak Odası Dekorasyonu?

 

Bu soruya doğru cevap bulabilmek için önce lütfen sizler şu sorulara cevap hazırlayın. Hangi yatak odası için yatak odası takımı düşünüyorsunuz?

 

Ebeveyn yatak odası mı, çocuk odası ya da genç odası mı? Hatta belki de sizinle birlikte yaşayacak yaşlı bir ebeveyniniz için oda hazırlıyorsunuzdur. Bu sorunun cevabını verdikten sonra dekorasyon konusunda neler düşündüğünüzü saptayın.

 

Bu dekorasyonda yaşayacak aile fertlerinin düşünce ve önerilerini de kayıt altına alın. Sonrasında yatak odası dekorasyonunda kullanacağınız alanın m2 ile almayı düşündüğünüz yatak odası modelleri  ile bir karşılaştırma yapınız.

 

İnsanların şu hatayı yaptıkları sıkça görülmektedir. Satın almak istedikleri yatak odası modelleri ile yatak odasının m2 si birbiri ile uyumlu değildir. Bunun anlamı şudur; yatak odası modellerini yatak odanıza yerleştirebilirsiniz, sığabilir, ancak önemli olan ergonomik ve dekorasyon kriterlerine uygun olup olmadığıdır. Unutmayın yatak odası bir depolama alanı değildir. Odanızı tıka basa mobilya ile doldurmanız sizi kaliteli bir yaşam alanından mahrum bırakacaktır.

 

Şayet çocuk ya da genç için yatak odası modelleri bakıyorsanız; bu noktada mutlaka çocuklarınızın arzu, istek ve ihtiyaçlarını dikkate alınız. Bu konu çok önemlidir. Çünkü çocuğunuz mutlu ve rahat ettiği bir ortamda daha başarılı ve huzurlu olacaktır. İyi uyuyacak, iyi dinlenecek ve daha rahat ve sağlıklı olacaktır.

yatak odası nasıl seçilir

Yatak Odası Modelleri

 

Yatak odası dekorasyonu için yola çıktığınızda göreceksiniz ki tüketicilere sayısız seçenekler sunan çok geniş bir yelpazede yatak odası modelleri vardır.

 

Kendi ihtiyacınız ve yukarıda sıraladığımız soruların cevaplarını da verdikten sonra şimdi nasıl bir yatak odası modeli cevabını vermek için çalışmaya başlayabilirsiniz.

 

Seçenekler çok fazla olunca elbette karar vermek kolay olmayacaktır. İlk elemeyi mobilya mağazalarının web sayfalarını inceleyerek yapabilirsiniz. İkinci aşamada ilgilendiğiniz yatak odası mobilyalarını mutlaka mağazalara giderek yerinde görmeniz gerekmektedir. Mobilya mağazasında görerek, gezerek yapacağınız alışverişinizde size yeni fikirler de verilecektir. Bu uzmanların önerileri ile birlikte daha doğru karar vermeniz de mümkün olacaktır.

 

Yatak odası modelleri konseptleri rustik, masif, klasik, avantgarde, minimalist gibi çok çeşitli olduğundan görerek yerinde incelemenizde fayda vardır. Üreticilerin sayısız ve birbirinden güzel yatak odası modelleri arasından seçerek karar vermek elbette pek kolay olmayacaktır.

Daha fazla ilham veren dekorasyon fikri almak için Dekor Portal Pinterest Yatak Odası Dekorasyonu panomuzu da inceleyebilirsiniz.

yatak odası dekorasyonu yatak odası tasarımı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.