Yatak Odası Perde Seçimi Nasıl Yapılır?

19.12.2020
1.338
Yatak Odası Perde Seçimi Nasıl Yapılır?

Yatak Odası Perde Seçimi Yaşam Kalitesi İle Doğru Orantılı !

 

Yatak odası perde modeli seçimi öncelikle dekorasyonun en büyük tamamlayıcıdır. Bu yaklaşım ile eşyaların şekilleri renkleri, hangi ürünler ile kombinasyon yapılması gerektiği gibi pek çok ciddi araştırma küçük bir tespit sayesinde oluştu.

 

Bu düşünceler bazı yaşam şekillerine dönüşerek insanlar evlerini ve ofislerini bu yaklaşımlara, felsefelere göre düzenler oldu. Oldukça fazla katılımcısı olan bu yaklaşımlara göre enerji uygun dekorasyonlar ile yaşam kalitesini artırıyor. Eğer mekanlar oldukça sıkışık ve yaşam alanı olarak dar ise, renkler uyumsuz, dekorasyon zevksiz ise yaşam kalitesi düşüyor.

 

@envatoelements

@envatoelements

 

Ev Dekorasyonu Önemlidir

 

İnsanların yaşam alanlarına son zamanlarında fazlaca önem göstermesi yukarıda anlatılan düşüncelerin her geçen gün doğruluğunun kanıtlanıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Koltuklar, halılar, masa ve sandalyeler, tablolar, biblolar ve yatak odası perde modeli birbiri ile uyum içerisinde olmalıdır. Tek başına mükemmel olan bir perde eğer eşyalara uyum sağlayamıyor ise dekorasyon hatalıdır. Perde bir evin en önemli aksesuarıdır. Koltuk, masa, televizyon gibi hiç bir eşya dışarıdan görünmez iken sadece perde o evin tasarımı konusunda fikir verecek derece dışarıdan görülür. Aynı zamanda bu perde modellerini doğru kriterlerle seçmek için Dekor Portal Yatak Odası Modelleri yazılarımızı okuyarak fikir edinebilirsiniz.

 

Yatak Odası Perde ve Dekorasyon

 

Yatak odası insanların güne başladığı yerdir. Yapılan araştırmalara göre insanların nasıl uyandığı, günün ne yönde devam edeceğini belirleyen bir kriter. Eğer doğru dekor ile iyi bir enerji ortamı oluşturulur ise gün daha verimli ve daha mutlu geçecektir. Bu nedenle yatak odası perdesi seçimi çok önemlidir. Işığın ilk yansıdığı yer camlardır.

 

Yeterince kalın ama ışığı geçirecek ayarda seçilmesi gereken yatak odası perdesi ruh halini olumlu anlamda etkilemeli. Şeker pembesi, beyaz, lila, vizon gibi renkler yatak odalarında yumuşak bir görüntü oluşturur. Siyah gibi renkler evlerin farklı odalarında tercih edilse bile yer almaması daha uygundur.

 

İyi Bir Uyanış İçin

 

Bazı mekanlar insanlara huzur verir. Kaçıp uzaklaşma hissi veren mekanların dekorasyonları kontrol edildiğinde oldukça kritik hatalar yapıldığı görülür. Yatak odası perdesi seçimi, yatak seçimi, halı seçimi dekor aşamasında birbiri ile ilintili olması gereken noktalardır. Aynı zamanda spor modellere yatak seçimi klasik olmamalıdır.

 

Hem tarz hem renk hem de eşyaların birbirine uyumu gözetilmeli ve göz tırmalamayan bir seçim ile dekorasyon tamamlanmalıdır. Uyumlu bir mekanda uyanmanın yanında huzurlu bir ortamda uyumak yaşam kalitesini artırır.

 

Göz Yoran Detaylara Dikkat

 

İnsanlar evlerini dekore etmek üzere iç mimarlar ya da bu alanda eğitim almış kişiler ile anlaşarak koltuğunun duracağı yere, yatak odası perde seçimine, salon perde rengine başkalarının karar vermesini istemektedir. Bu durum oldukça özen isteyen önemli bir iş olduğu için insanlar bu seçimleri yapan kişilere belli paralar ödeyerek bu hizmeti alır.

 

Bu durum gösterir ki doğru bir şekilde konumlandırılmamış, doğru seçim yapılmamış ürünler rahatsızlık hissini tetikleyerek, ruh halinde olumsuz etkilere neden olur. En fazla renk katkısı perdede olduğu için enerji dönüşümünün çoğu perdenin ortama kattığı renk sayesinde sağlanır.

 

 

Yatak Odası Perde Modelleri Seçimi

 

Perde günün ilk ışıklarını süzerek ortamın aydınlanmasına yardımcı olan bir üründür. Odanın havasını değiştirir. Yatak odası perdeleri kanatlı, store ya da tül şekillerinde olabilir. Store seçiminde zebra ya da düz seçimler yapılabileceği gibi özel tasarım perde seçimleri de yapılabilir.

 

Perdenin rengi, uzunluğu, ışık geçirgenliği, açılma şekli, iki renkten oluşacak ise renk kombinasyonu gibi pek çok şeye aynı anda dikkat etmek gerekir. Uyum özellikle yatak odası enerjisi için çok önemlidir. Kimsenin görmediğini düşünerek en özensiz düzenlenen odanın yatak odası olma durumu ortadan kalkarak hak ettiği özene kavuşmuştur. Siz de dinlenme alanlarınızla alakalı paylaşımlarımızı görmek için bizi Dekor Portal Instagram hsabımızdan takip edebilirsiniz.

 

Yatak Odası Perdesi

Yatak Odası Perde

Yatak Odası Perde

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.