Yatak Örtüsü Seçiminde Önemli İpuçları

 Yatak Örtüsü Seçiminde Önemli İpuçları

Yatak Örtüsü Ev Dekorasyonunda Yeri ve Önemi

Yatak örtüsü, yatak odalarının görünümünü tamamlayan, şık ve temiz bir görünüş kazandıran ürünlerin arasında yer alırlar. Yatak çarşaflarının, yastıkların ve yorganların her daim tertemiz kalmasını bu eşyaların kullanımı sağlamakta, bu tekstil ürünlerinin çabuk kirlenmesini önlemektedir. Toplanmaları, katlanmaları, değiştirilmeleri kolay olan örtüler, sağladıkları konfor kadar işlevsellikleri ile de dikkat çekmektedir. Pratik kullanımları ve çeşitli desen, renk ve kaygan olmayan kumaş cinsleri ile birbirinden güzel yatak örtüleri ev dekorasyonuna renk katan ihtiyaç duyulan örtülerdir.

 

@envatoelements

@envatoelements

 

Yatak Örtüsü Seçiminde Önemli İpuçları

 

Yatak odaları, modern ya da klasik yatak odası takımları ile hem kullanışlı hem de şık mekanlardır. Bu odaların şık görünümlerine farklı renk ve desenleri ile görsel şölen kazandıran örtüler, yatak odası mobilyaları ile hoş bir uyum yakaladığı zaman imrenilen dekorasyonlar ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple yatak örtüleri seçilirken yatak odasındaki mobilyalar, dekoratif objeler ve yatak odası perdeleri ile uyum sağlayan kumaş, desen ve renklerde seçilmesine özen gösterilmelidir. Mobilyaların modern ya da klasik tarzda olması da kullanılacak yatak örtüsünün stiline yansımalıdır.

 

Yatak örtülerinin seçiminde yanlış desen ve renk seçimleri dekorasyonu olumsuz yönde etkileyeceğinden bu konuda kararsız kalınması durumunda profesyonel olarak dekorasyon alanında hizmet veren firma ya da şahıslardan fikir alınabilir. Çok daha fazlası için Dekor Portal Ev Dekorasyon yazılarımıza göz atabilirsiniz.

 

Nevresim ve Örtü Seçiminde Mevsimlerin Etkisi

 

Yatak örtülerinin seçiminde kumaş kalitesi ve cinsi de oldukça önemlidir. Mevsimsel olarak kullanılan yatak örtülerinde mevsime uygun kumaş cinsi tercih edilmelidir. Yaz-kış ve bahar aylarında aynı yatak örtüsünün kullanımı yerine sıcaklıklara uygun bir yatak örtüsü kullanımı sağlık açısından da önerilmektedir. Kalın kumaşlardan üretilen yatak örtüleri kışın kullanılırken, pikeler gibi ince kumaşlardan üretilen yatak örtüleri ise yazın birbirinden canlı ve güzel desenleri ile özellikle çiçek desenleri ile yatak üstlerinde göze çarpmaktadırlar.

 

Nevresim ve Örtü Modelleri

 

Ölçü, kalınlık, malzeme çeşidi, renk, desen gibi nitelikler yatak odası örtüleri modelleri arasında seçim yapılmasını kolaylaştırmaktadır. Küçük yatak modelleri için tek kişilik, daha büyük ölçülere sahip yataklar için ise çift kişilik yatak örtüleri çeşitleri tercih edilmelidir. Ölçüsü, standartların üzerinde olan yataklar için battal boy yatak örtüleri modelleri seçilebilir. Farklı renk ve desenlerde üretilen modern yatak örtüleri çeşitleri her zevke uygun seçenekler sunmaları ile geniş kitlelere hitap eden tekstil ürünleri olarak öne çıkmaktadır. Şık ve modern görünüm için vazgeçilmez ürünlerdir.

 

 

Çeyizlik Yatak Örtüsü Modelleri

 

Çeyizlik yatak örtüleri, evlenecek kişilerin çeyiz listesinde mutlaka yer alan ürünlerdir. Evlenecek çiftlerin yatak odaları için hem rahat bir kullanım imkanı sunmaları hem de yatak odalarına şıklık katmaları açısından özenle seçilmektedirler. Gelin çeyizi içerisinde yer alan göz alıcı yatak örtüleri birçok güzel model seçeneği ile de istekleri karşılayabilmektedir. Yeni evlenecek çiftlere ya da yeni evli çiftlere alınacak en güzel hediye alternatifleri arasında yatak örtüleri özel bir yere sahiptir. Çeyizlik örtü çeşitlerini, ünlü firmaların internet sitelerini ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

 

Yatak Örtülerinde Ölçüler

 

Yatak örtüleri, belirli yatak ölçüsü standartlarına uygun ölçülerde üretilmektedir. Tek kişilik yataklar için 150 x 230 cm ve 160 x 240 cm ebatlar en çok tercih edilen yatak örtüleri ölçüleri arasında bulunur. Çift kişilik yatak odaları için ise popüler ölçüler 200 x 220 cm, 230 x 250 cm ve 240 x 260 cm ölçüleri olup bu ölçülerde üretim yapılmaktadır. Bu ölçüler, yatağın tümünü kapattıktan sonra eteklerin yer ile doğru seviyede temas ettiği ölçüler olarak kabul edilmektedir.

Daha fazla ilham veren dekorasyon fikri almak için Dekor Portal Instagram hesabımızı da inceleyebilirsiniz.

 

Yatak Örtüsü

Yatak Örtüsü

Yatak Odası Örtüsü

Yatak Odası Örtüsü

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.