Yemek Odası Konsolları ve Konsol Çeşitleri

14.12.2020
1.125
Yemek Odası Konsolları ve Konsol Çeşitleri

Yemek Odası Konsolları ve Çeşitleri

 

Yemek odası konsolları ev dekorasyonu ve yemek odalarında seçimi son derece önemlidir. Beğenilmediği hallerde kolayca yenilenme imkanının olmayışını da dikkate alarak bu konuya gereken özeni göstermek doğru olacaktır. Örneğin; beğenildi diye satın alınan modeller aslında hiç de sizin için kullanışlı olmayabilir.

 

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilecek Konular ve Yemek Odası Konsol Seçimi

 

Dikkat edilecek en önemli konu dekorasyona girişmeden önce uzunca ve ayrıntılı bir ön çalışma yapılması gerektiğidir. Yapılan hataların başında tek tek mobilya ya da eşyaların satın alınması ancak eve getirildiğinde birbiri ile alakasız bu ürünlerin uyumsuz bir görüntü yaratmalarıdır.

İstenmeyen böyle durumlarla karşı karşıya gelmemek için ön çalışmaya önem vermek gerekir.

Ev dekorasyonu hangi alanlar için düşünülüyor, evvela buna karar verin.

Dekorasyon yapılan alanları dikkatle ölçün ve ölçüleri bir yere not edin.

Evde yaşayan bütün aile fertlerinin dekorasyon hakkında görüş ve isteklerini dinleyip notlar alın.

Evin mülkü size mi ait, yoksa kiracı mısınız? Bu durumu göz ardı etmeyin. Örneğin; beğenerek satın aldığınız bir yemek odası konsolları şimdiki evinize çok yakışabilir ama bundan sonra taşınacağınız evde ona yer olmayabilir.

Ev dekorasyonu için bütçe ayırın, ya da dekorasyon için olası finans kaynaklarınızı belirleyin.

 

@pixabay

@pixabay

 

Ev Dekorasyonunda Profesyonel Yardım Almak Gerekli Midir?

 

Elbette böyle bir olanağınız varsa mutlaka faydalanın. Keşke hep bu imkan olsa, çünkü insanlar örneğin severek satın aldıkları bir yemek odası konsolları ünitesini yeni evlerine taşınırken ne yapacaklarını bilememektedirler. Çünkü plan ve program yapılarak alınmış bir mobilya değildir. Bir iç mimarın görüş ve tavsiyeleri doğrultusunda evi dekore etmek elbette daha başarılı sonuç verecektir.

 

Profesyonel Yardım Almak İmkanı Yoksa Ne Yapılmalıdır?

 

Şayet böyle bir olanağınız yoksa size biraz fazla iş düşecektir. Şöyle ki; mobilya mağazalarının basılı katalogları vardır. Bunları temin edip güncel modeller ve ürünler hakkında fikir edinin. Aynı şekilde mobilya üreticilerinin web sayfalarında ürün seçenekleri oldukça detaylı bir şekilde yer almaktadır. Bu sayfaları inceleyip fikir edinmeniz yararlı olacaktır.

Mağazadaki profesyonel çalışanlara danıştığınızda size yol gösterip fikir vereceklerdir. Aynı zamanda seçiminde de çalışanlardan destek alabilirsiniz. Dekor Portal Yemek Odası Tasarımı yazılarımızı incelerseniz size dekorasyonda fikir verecektir.

 

Yemek Odası Konsolları

Yemek Odası Konsolları

 

Ev Dekorasyonu Neden Önemlidir?

 

Modern kent yaşamı insanların vakitlerinin çoğunu ev dışında geçirmelerini zorunlu kılmaktadır. Eşler çalışmaktalar, çocuklar okula ardında kurslara gitmektedirler. Aile son derece kısıtlı saatlerde ev bulunmaktadır.

Evin sıcak, rahat ve konforlu bir dekorasyona sahip olması herkesi mutlu edecektir. Elbette mutfak, banyo gibi ortak ve hijyen gerektiren alanların yeterince ailenin ihtiyacına cevap verir nitelikte olmasına özen gösterilmelidir.

 

Mutfak Ve Yemek Odası Konsolları Hakkında

 

Genellikle mutfak ile yemek yenilen bölüm aynı alanda bulunmaktadır. Yani yemek masası ve sandalyesi mutfakta yer almaktadır. Ancak evde yeterli fiziki alan mevcut ise bu alana bir de yemek odası konsol eklenmektedir.

Konsollar evin çeşitli alanlarında kullanılmaktadır. Yemek odası, salon, oturma odası ya da varsa ayrı bir yemek odası buraya yerleştirilebilmektedir.

Konsolları antre dekorasyonunda dahi kullanabilmek olasıdır. Mobilya üreticileri çok çeşitli yemek odası konsol seçeneğini tüketicilerin beğenisine sunmaktadırlar.

Konsol; genellikle salon ya da yemek odasında kullanılan ve depolama amacı için düşünülen ancak sergi alanı olarak da değerlendirilen bir mobilya çeşididir.

Önceki dönemlerde sadece işlevselliği düşünülerek tasarlanan yemek odası konsolları bugün artık daha çok ön plana çıkan ve dekoratif bir ürün olarak düşünülen objelere evrilmişlerdir.

Konsollar kullanım amaçları itibariyle başlıca iki ana gruba ayrılırlar. Birinci grup konsollar evin antre ya da merdiven boşlukları için tasarlanan ürünlerdir.

İkinci grup konsollar ise oturma odası ya da salon gibi alanlarda daha çok odayı iki farklı yaşam alanına bölmek ve elbette depolama ve sergi amacını da yerine getirmek üzere düşünülmüş ürünlerdir.

En doğru konsol seçimini yukarıda verdiğimiz kriterleri de dikkate alarak sizler yapacaksınız. Tüm dekorasyon önerilerimiz için bizi Dekor Portal Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

 

Yemek Odası Konsol

Yemek Odası Konsol

Yemek Odası Konsolları

Yemek Odası Konsolları

 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.