Yemek Odası Takımları Hakkında

Yemek Odası Takımları Hakkında

Yemek Odası Takımları Hakkında

 

Yemek odası takımları almak eskisi kadar moda değil. Modern yaşam tarzı ile birlikte insanlar artık müstakil evlerden daha ziyade site içerisinde bulunan çok katlı apartmanlarda ve nispeten küçük alanlarda yaşamak zorunda kalmışlardır.

Küçülen Yaşam Alanlarımız

 

Çoğunlukla yalnız yaşayan insanların tercihleri ise 20-50 m2 arası değişen ve ” stüdyo daire olarak tabir edilen oldukça küçük alanlara inmiştir. Bu dairelerin ortak özelliği ayrı kapalı bir mutfaklarının olmayışıdır. Mutfak olarak çok küçük bir alan ayrılarak hemen yanında yemek odası ya da daha doğrusu yemek yenilebilecek alan olarak düşünülmüş bölüme açılır kapanır masa ya da sabit katlanabilir bir masa yerleştirilmektedir. Bu tip dairelerde elbette yemek odası takımları yerleştirmek de pek mümkün olamamaktadır. Ya da bu tarz çok küçük daireler için geliştirilen üniteler kullanılmaktadır.

Dekorasyon Ve Ergonomi

 

Evlerimizi, yaşam alanlarımızı dekore ederken sadece görsel zevklerimiz, ya da ihtiyaçlarımız değil aynı zamanda düşündüğümüz dekorasyon fikrinin ergonomik olarak da uygunluğunu göz önüne almalıyız.

 

Mutfak ve yemek alanlarımız evde en fazla zaman geçirdiğimiz alanlardır. Bu nedenle yemek odası takımları  seçerken bu hususu mutlaka göz önünde bulundurmalıyız. Unutmayalım ki yoğun bir günün sonunda saatlerimiz mutfakta sonrasında da ailecek masada geçirmekteyiz. Tüm aile en kaliteli zamanı geçirdiğimiz bu alanlarda gerçekten ergonomik, rahat ve bizi mutlu eden mobilyalarla yani yemek odası takımları ile dekore etmek mutluluğumuza katkı sağlayacaktır.

Yemek Odası Mutluluk Alanımız

 

Çağdaş ailenin fertleri bir şekilde günü ev dışında geçirmektedirler, Çocuklar kreşten, okuldan, anne babalar işten akşam saatlerinde eve dönmektedirler. Belki de ilk birlikte olunan saatler akşam yemek masasındaki zamanlardır.

 

Bu nedenle; ister ayrı bir yemek odamız olsun ister mutfağın bir alanını bu fonksiyonu yerine getirmekte olsun; yemek odası olarak düşünülen alanın dekorasyonuna özel bir önem verilmelidir. Bütün ev halkının fikirlerini dikkate alarak dekore etmek gerekir.

Yemek Odası Takımları Dekorasyon Fikirleri

 

Yemek odası dekorasyonunda çok büyük bir çeşitlilik tüketicinin beğenisine sunulmuştur. Gösterişli göz alıcı avangarde mobilyalardan, country tarzı yemek odası takımları mevcuttur. Birbirinden şık klasik takımlar yine bir o kadar zıt ve sade çizgilere sahip minimalist yemek odası takımları beğenilerinize sunulmaktadır.

 

Bu kadar çok seçenek arasında seçim yapmak da kolay değildir. Tüketicilerin bu nedenle öncesinde bir ön hazırlık yaparak ne istediklerini saptayarak yemek odası takımı için alışverişe çıkmalıdırlar.

Bu noktada gerek görülürse elbette bir uzmandan yani örneğin iç mimardan da yardım alınabilir.

Yemek Odası Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Yemek odası takımı almaya karar verdiğinizde öncelikle şunlara dikkate etmeniz gerekmektedir: Yemek odası için ayrı kapalı bir alanınız mı var? Yoksa mutfağınızın bir bölümünü mü yemek odası olarak dekore etmek istiyorsunuz?

Ev de yaşayan kaç kişisiniz, örneğin yemek odası takımı kaç kişilik olmasını istiyorsunuz ? Neden bu sayıyı saptadınız? Sıkça yemeğe misafirleriniz oluyorsa lütfen bu durumu dikkate alarak seçiminizi yapınız.

 

Yemek odası takımı evinizin genel dekorasyon stiline uyum sağlamasını mı istiyorsunuz? Yoksa bambaşka bir konsept ile yeni bir alan mı oluşturacaksınız? Evde yaşayan bütün aile fertlerinin tercihlerini sorup onların da görüşlerini alarak birlikte karar aldınız mı? Eviniz kira mı mülkiyetiniz mi? Bu soru önemlidir çünkü seçeceğiniz yemek odası takımı daha taşınabilir kolay sökülüp monte edilebilir olması kiracılar için önemli bir detaydır.

 

Nasıl bir yemek odası takımı seçeceğiniz görüldüğü üzere birçok unsura bağlıdır. Sağlıkla, mutlulukla, kaliteli bir yemek odasında vakit geçirmek ise hiçbir şey ile ölçülemez. Yemek odası takımı ailecek çok keyifli saatler geçireceğinizden herkesin zevkine ve ihtiyacına hitap eden bir takımda karar verilmesi çok önemlidir.

Daha fazla ilham veren dekorasyon fikri almak ve yemek odanız hakkında ilham veren örnekleri incelemek için Dekor Portal Instagram hesabımızı da inceleyebilirsiniz.

 

 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.