Balkon Perde Modelleri ve Çeşitleri

Balkon Perde Modelleri ve Çeşitleri

Balkon Perde Çeşitleri 

Balkon perde ile yaz aylarında da insanlar odalardan çok balkonlarında oturmaya ve zaman geçirmeye başladılar. Balkonların günlük yaşam alanına dönmesiyle balkonların zenginleştirilmesi önem kazandı. Balkona eklenecek en ufak bir detay bile balkonun atmosferinin değişmesini sağlayacaktır. Şüphesiz balkonlara birçok alternatif süs modelleri ve rahat masa, sandalye takımları bulunmaktadır ancak bir balkonun olmazsa olmazı perdesidir. Her ne kadar dikkat edilmeyen bir detay olsa bile eğer balkonun perdesi doğru seçilmişse o balkonun atmosferi baştan sona yeniden değişecektir.

 

Balkon Perde Seçimi

Balkon ve perde deyince her ne kadar düz bir perde akla gelse de balkon için perde seçimi çok önemlidir. Seçeceğiniz perde oturduğunuz balkonun atmosferini baştan sona değiştirecektir. Perdeler her ne kadar güneşten korunmak için kullanılsa da aslında binaların birbirine yakın olması veya komşuların balkonlarıyla yakın olmasından dolayı da tercih edilmektedir. Evin içinde kullanılan pencere perdeleri gibi tercih edilse de aslında alternatif balkon çeşitler bulunmaktadır. Tüm bunları Dekor Portal Balkon Dekorasyonu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

 

Balkon Perde Modelleri

Sizde balkonunuza uygun bir perde alternatifi istiyorsanız bu makaleden yararlanarak hangi model perde alternatifini seçeceğinizi belirleyebilirsiniz.

 

Güneşten korunmak için; Sunbrella

Eğer balkonunuz rahatsız edecek seviyede sıcaksa ve güneş alıyorsa dış mekan perde modellerinden olan tül ve kumaştan yapılan ve oldukça geniş model yelpazesine sahip Sunbrella perde modelini tercih edebilirsiniz. Özellikle cam balkonunuz varsa balkon perdesi yerine kesinlikle tercih etmelisiniz. Sunbrella perde modelleri ile hem balkonunuzu güneşten korur hem de balkonunuzun sıcaklığını minimalize etmiş olursunuz.

 

Gölgelik ve Şemsiye

Yüksek katlarda oturan ve standart perde alternatiflerinden tercih etmek istemeyenler ise gölgelik ve şemsiye alternatiflerinden tercih edebilirler. Eğer balkonunuzun mimari yapısı gölgelik veya şemsiye kurulumuna uygunsa sadece güneşin gelmesini engelleyecek kadar manzaranızı kapatmayacak şemsiye tercih edebilirsiniz. Eğer gündüz kapatıp, gece açmak istiyorsanız otomatik açılma ve kapanma özelliğine sahip gölgelik modellerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz.

 

Jaluzi Perde

Her ne kadar ofis ve iş yerlerinde tercih edilse de balkon perde modelleri için alternatiftir. Balkonunuzun güneş almasını istiyorsanız ve sıcaklığını minimalize etmek istiyorsanız ve cam balkon kullanıyorsanız jaluzi perde modellerinden balkonunuza uygun olanını tercih edebilirsiniz.

 

Otomatik Balkon Perde

Evinizin güvenliğinden emin değilseniz ve balkonunuzun dış tehditlere karşı güvenli olduğunu düşünmüyorsanız ve balkonunuzu kullanmak istiyorsanız otomatik perde olarak adlandırılan güvenlik sistemi ile hem balkonunuzu güvende tutmuş olursunuz hem de istediğiniz zaman kolayca tek tuşla açarak balkonunuzu kullanmış olursunuz.

 

Stor ve Zebra Stor Perdeler

Son yıllarda kullanımı gittikçe artan ve tercih odağı olan stor ve zebra stor perde modellerini balkonunuz için de tercih edebilirsiniz. Stor perdeler daha çok sakin ve renk tonlamaları üzerine olduğu için eğer kalabalık ve dikkat çeken dekorasyonlu bir balkona sahipseniz stor perde tercih edebilirsiniz. Sade bir balkona sahipseniz balkonunuza zebra perde ile renk katabilirsiniz. Ayrıca balkonunuzun güneş almasını istiyorsanız kesinlikle zebra perde seçmelisiniz. Güneşten korumak istiyorsanız da kesinlikle stor perde seçmelisiniz.

 

Balkon Perde

Balkon Perde

 

Sinek Ve Böceklerden Korunmak İçin Tül Perde

Yaşadığınız yer de çok sinek ve böcek bulunuyorsa ve perdeyle hava akışını kesmek istemiyorsanız sinek ve böceklerin geçemeyeceği ama hava akışının devam edeceği veya çok az bir kısmının kesileceği tür perde modellerinden ister desenli, ister sade veya renk tonlamalı modellerden istediğinizi tercih ederek balkonunuzu sinek ve böceklerden koruyabilirsiniz. Dekor Portal Instagram sayfamızdan gözatabilirsiniz.

 

Plise Perde

Son olarak plise perde uygulamaları bulunmaktadır. Genelde ofislerde tercih edilse de kolay kullanıp açılma mekanizmasına sahip olmasından dolayı cam balkonlar için iyi bir alternatiftir.

 

Balkon Perdesi

Yukarıda bulunan altı adet perde çeşitlerinden istediğinizi seçerek alternatif modellerden tercih ederek balkonunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

Balkon Perde

Balkon Perde

 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.