Banyo Modelleri ve Başarılı Örnek Banyo Örnekleri

18.12.2020
5.791
Banyo Modelleri ve Başarılı Örnek Banyo Örnekleri

Banyo Modelleri ve Ev Dekorasyonundaki Yeri

 

Banyo modelleri ev dekorasyonunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Günümüzde ev dekorasyonu için farklı fikirler olabiliyor. Evin yapısına ve bulunduğu mevkiye göre dekorasyon yapılmalıdır. Öncelikle dekore edilen odaya dair ayrıntılar belirlenmelidir. Buna uygun olarak dekorasyon fikirleri odalara uygulanmalıdır. Ayrıca salon ve tüm odalar bir bütünlük içerisinde dekore edilebilir. Ama evin yapısına göre odalar ayrı ayrı dekore edilebilir. Bu tamamen kişisel zevkler ve beğeniler doğrultusunda yapılan dekorasyon örneklerindendir. Ev içerisinde odaların yanı sıra banyolar için de birbirinden farklı dekorasyon tasarımları uygulanabilir. Dekorasyonda şıklık ise esas alınmalıdır.

 

 

@envatoelements

@envatoelements

 

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

 

Evlerin bel kemiği olan banyolarda dekorasyon da oldukça özenli bir şekilde yapılmalıdır. Banyolardaki mermer desenine ve banyo duvarlarının rengine uygun dekoratif fikirler uygulanabilir. Günümüzde banyolar için birbirinden farklı dekorasyon fikirler yer alıyor. Banyolarda küvet var ise küçük bir banyo halısı kullanılabilir. Daha sonra oval biz lavabo ve lavabo dolabı yerleştirilebilir. Lavabo dolapları da uygun bir biçimde dekore edilebilir. Aynı zamanda Duşakabin olan banyolarda su geçirmeyen kaydırmaz halılar kullanılabilir. Çoğu banyoda ise genellikle duş perdesi de yer alıyor.

 

Birbirinden Şık Banyo Modelleri Nelerdir?

 

Günümüzde birbirinden şık banyo modelleri mevcut. Her evin yapısına uygun olarak oldukça şık modeller bulunuyor. Modern banyolarda genellikle bambu banyo takımları kullanılabiliyor. Ayrıca bazen duşa kabinli bazen de küvetli şekilde olabiliyor. Bazı banyolarda daha geniş ve büyük lavabo dolapları kullanılıyor. Bu dolaplara ise banyo havluları konulabiliyor. Banyo havlularını koyabilmek adına bu dolapların geniş olması da oldukça önemli. Ayrıca lavabonun üzerinde bulunan banyo dolabı daha küçük olabiliyor. Buraya ise krem, yüz maskeleri ve kişisel bakım malzemeleri de konulabiliyor. Bu yüzden dolapların çok eşya alması da çok faydalı oluyor.

 

Banyo Modelleri Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Banyoların yapısına uygun olarak dekorasyon yapılabilir. Banyolar geniş ise daha rahat dekore edilebiliyor. Banyo halılarının rengi ve deseni de banyonun mermerleri ile uyumlu renklerde seçilmelidir. Ayrıca banyoda klozet var ise klozet halısı da örtülmelidir. Eğer banyoda duş perdesi var ise bu da banyo ile uyumlu renk ve desenlerde olmalıdır. Aynı zamanda küvetler yere monte edilmiş olabiliyor. Bu küvetlerin yeri değiştirilemez. Dekorasyon küvetin olduğu yere göre şekillenir. Ama yeri değiştirilebilen küvetler ise banyo alanını genişletecek şekilde konumlandırılabilir.

 

 

Ev Dekorasyonunda Banyo Nasıl Dekore Edilmelidir?

 

Ev dekorasyonu yapılırken banyo modelleri ile dekorasyonunun da doğru yapılması oldukça önemlidir. Çünkü banyo bir evin en temiz ve düzenli olması gereken bölümüdür. O nedenle banyonun dekorasyonu uygun bir biçimde yapılmalıdır. Ev dekorasyonunun tarzı banyoda da yansıtılmalıdır. Banyo dekorasyonu için seçilen ürünlere dikkat edilmelidir. Aynı zamanda banyoya konulacak havluların seçimi de çok önemlidir. Misafir havluları ve dekoratif havlular doğru ve düzenli şekilde yerleştirilmelidir. Aynı zamanda banyoya yapay dekoratif çiçekler de uygun şekilde konulabilir. Dekoratif önerilerimiz için Dekor Portal Banyo Dekorasyon yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonunun Püf Noktaları Nelerdir?

 

Banyo dekorasyonu, ev dekorasyonunun yansıması gibidir. Evin bütününe yansıyan dekorasyon fikirleri banyoda da göze çarpmalıdır. Banyoların oldukça şık ve kullanışlı görünmesi adına ufak dokunuşlar da yapılmalıdır. Bunun yanı sıra banyo sık sık ıslandığı için kullanılan tüm aksesuarlar suya dayanıklı olmalıdır. Lavabosu ve mermerleri kaliteli ve kullanışlı olmalıdır. Bu ürünlerin kolay kolay sararmaması çok önemlidir. Aynı zamanda banyo mobilyaları da suya dayanıklı olmalıdır. Banyoda yer alan ahşaplar sudan kabarmasıdır. Aynı zamanda banyoda uygun aksesuar kullanılmalıdır.

 

Banyo Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Banyo için aksesuar seçerken kaliteli ve uygun fiyatlı olması çok önemlidir. Dekor Portal Pinterest Banyo Dekorasyon panomuzu inceleyerek daha fazla fikir edebilirsiniz.

 

Banyo Modelleri

Banyo Modelleri

Banyo Tasarımları

Banyo Tasarımları

 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.