Banyo Seti Değiştirerek Banyonuza Nasıl Renk Katarsınız

14.05.2020
2.321
Banyo Seti Değiştirerek Banyonuza Nasıl Renk Katarsınız

Banyo Seti Alarak Evlerinize Renk Katın

 

Banyo seti deyince aklımıza ilk gelen yer banyolar, hayatımızda en çok vakit geçirdiğimiz alanların başında geliyor. Bu nedenle banyolarımızda yer alan eşyalar ve bu eşyalar arasında evlerimize renk katan banyo seti aksesuarları banyo dekorasyonu için son derece önemliler.

 

Göz önünde oldukları için seçimlerine de büyük bir özen gösteriliyor. Banyoya girer girmez bizi karşılayan, gözümüze çarpan birbirinden güzel ve dekoratif banyo setleri, işlevsellikleri ve rahat kullanımları ile vazgeçilmez banyo aksesuarlarından. Şık ve kaliteli malzemeden üretilen bu setler, bulundukları ortama sağladıkları uyum ile çok beğeniliyor.

banyo seti

Banyo Setlerini Oluşturan Değerli Parçalar

 

Banyo setleri, birbirini hem dekorasyon hem de kullanım amacına yönelik olarak bütünleyen şık ve kullanışlı ürünlerden oluşuyor. Banyo setleri sıvı sabunluk, katı sabunluk, diş fırçalık, tuvalet fırçası ve çöp kovası gibi genel olarak beş parçadan oluşmaktadır.

 

Bu parçalar, kaliteli malzemelerden ve kullanıldıkları amaca hizmet edebilecek özelliklere sahip şekilde üretilerek tasarımları yapılmaktadır. Parçalar, birbirleri ile renk ve desen bakımından uyumlu bir dizaynı yansıtırlar. Aynı renk ve desenlerde yapılan banyo seti kombinlerine daha çok rastlanmaktadır.

banyo setleri

Banyo Setlerinin Üretildikleri Malzemeler

 

Birbirinden hoş ve göz alıcı banyo setleri ile evlerinin en özel odalarından biri olan banyolara modern ve şık bir görünüm kazandırmaktadır. Bu etkinin oluşmasında banyo setlerini oluşturan parçaların üretildikleri malzemelerin kalitesi ve görünümü de oldukça baskındır. Banyo setleri üretildikleri malzemeye göre plastik, seramik, paslanmaz metal, akrilik, polyester ve porselen olmak üzere pek çok çeşidi ile banyoları en güzel şekilde süslemekte ve tamamlamaktadır. Bambu, hasır ve ahşap malzemelerden oluşan setlerde son yıllarda beğenilen ürün grupları arasında yerini almaktadır.

banyo seti modelleri

Banyo Dekorasyonu Renk Tercihi

 

Banyo setlerinde renk tercihinde bulunurken banyonun genel dekorasyonu ile uyumlu olan banyo seti renkleri tercih edilmelidir. Banyoya uygun aksesuar seçimi yapılırken banyonun tarzı ve çoğunlukla banyoda kullanılan renklere göre karar verilmesi dekorasyon alanında uzman olan kişiler tarafından da tavsiye edilmektedir. Hareketli banyolar için banyo setleri renk seçimlerinde canlı ve parlak renkler göz önünde bulundurulmalıdır. Minimal ve sade bir banyo düşleyenler için ise beyaz renklerde ve tonlarda banyo setleri düşünülebilir.

 

Banyo dekorasyon fikirleri arasında son zamanlarda yerini daha fazla alan bir renk ise siyahtır. Siyah renge banyo mobilyalarında önem verilmektedir. Siyah rengin, banyolara asil ve farklı bir ambiyans kattığı ise tartışmasız kabul edilmektedir. Ayrıca banyolarda deniz temalı banyo aksesuar setleri, taze ve ferah bir banyoya sahip olmak isteyenler için önerilen dekorasyon fikirleri arasındadır.

banyo dekorasyonu siyah

Ofisler için Banyo Seti Seçimleri

 

Mekan dekorasyonunu etkileyen zevke ve ihtiyaçlara göre birbirinden özgün ürün seçenekleri sunan banyo setleri, sadece evlerde değil ofis ortamlarında da rahatlıkla kullanılan setlerdir. Ofislerin ihtiyaçları ve şık tasarımları dikkate alınarak ofis ortamları için özel olarak dizayn edilen ve üretilen banyo setleri bulunmaktadır. Polyesterden üretilen ve modern tasarımları ile bakışları üzerinde toplayan banyo setleri uzun süreli kullanımları ile önemli bir avantaj sağlamaktadır.

 

Plastik malzemeden üretilen sıvı sabunluk seti, tuvalet fırçası, çöp kovası gibi ürünlerde kırılma tehlikelerinin olmaması, dayanıklı olmaları ve temizliklerinin kolaylıkla yapılabilmesi sebeplerine bağlı olarak ofislerde özellikle kullanımı tercih edilen banyo setleri arasında bulunmaktadırlar. Ofisler için banyo seti seçimlerinizde tüm bu hususları dikkate alarak seçimler yapmanız, sizler ve çalışanlarınız için hem dekorasyon hem de kullanım bakımından yararlı sonuçlar doğuracaktır.

banyo dekorasyonu mobilya

Dekorasyonda Banyo Setleri Nasıl Yerleştirilmeli?

 

Banyo setlerinin seçimi kadar banyo dekorasyonu etkileyen önemli noktalardan biri de banyo setlerinin yerleştirilmesi hususudur. Banyo setlerinin yerleştirilmesi kişisel zevke kalmış olsa da bazı yerleştirme önerileri kullanım kolaylığı sunmaları nedeni ile göz önünde bulundurulmalıdır. Banyo setleri, lavabonun ve klozetin etrafına rahatlıkla erişilebilecek şekilde yerleştirilmelidir. Lavaboya uzak bir katı ya da sıvı sabunluk kullanım bakımından sıkıntı yaratacağından lavaboya yakın biçimde konulmalıdır. Diğer banyo aksesuarlarının kullanımına da engel olunmamalıdır.  

Daha fazla ilham veren dekorasyon fikri almak ve banyo seti hakkında ilham veren örnekleri incelemek için Dekor Portal Instagram hesabımızı da inceleyebilirsiniz.

 

REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.