Banyo Dekorasyon ve Banyo Dolabı Fikirleri

01.01.2021
3.874
Banyo Dekorasyon ve Banyo Dolabı Fikirleri

Banyo Dekorasyon ve Banyo Dolabı Fikirleri

 

Banyo dekorasyon konusu hayatımızı giderek daha fazla etkilemektedir. Şehir hayatı çoğunlukla yüksek binalarda geçmektedir. İş yerleri yüksek plazalar, konutlar çok bloklu siteler ve alanı oldukça mütevazi daireler şeklindedir.

 

Modern Yaşam Tarzının Mimariye Yansıması

 

Modern yaşam, geçmişe nazaran çok daha hızlı ve dar alanlarda akmaktadır. Nüfusun çok büyük bir bölümünün şehirlerde yaşadığı da düşünülürse gerçekten son yıllarda bu durum mimariye de yansımıştır.

 

Artık evlerimiz müstakil yapılar değiller. Hele bahçeli evlerde oturmak şimdilerde ancak villa tarzı lüks konutlar için mümkün olabilmektedir.

 

Daha mütevazi yaşamak zorunda olan insanlar küçük dairelerde ve yüksek binalarda yaşamak durumundalar. Bu nedenle tüm ailenin yaşam alanı olan konutlarda her bir metrekarenin verimli şekilde kullanılması gerekmektedir.

 

Konutta bulunan ortak yaşam alanları, yani salonlar, oturma odaları, mutfak ve yemek odaları ya da balkonlar için bu kriterler geçerli olduğu gibi kişisel alanlar olan çocuk odaları ve ebeveyn yatak odaları için de geçerlidir elbette.

 

@envatoelements

@envatoelements

 

Ev Dekorasyonunda Banyo

 

Evimizi dekore ederken belki de ihmal ettiğimiz alanlardan birisi de banyolarımızdır. Nedense bir kaç banyo dolabı ile dekore edersek yetecektir düşüncesi yerleşmiştir. Oysa bu düşünce tamamen yanlış ve yetersiz bir düşüncedir. Şöyle ki; evlerimizin ıslak zemin dediğimiz bölümlerinden olan banyo ve WC son derece hijyenik olması gereken alanlardır.

 

Banyo sadece görsellik bakımından özen gösterilmesi gereken bir alan değildir. Ev halkının tümünün kullandığı ve hijyenin en üst seviyede olması gereken banyoların öncelikle alt yapısının istenilen sağlamlıkta ve yeterlilikte olması zorunludur.

 

Bu kritere uygun hale getirilen banyonun bundan sonraki aşaması ihtiyaç ve tercihlere göre işlemlerinin gerçekleştirilmesidir. Daha fazla banyo fikri için Dekor Portal Banyo Dekorasyon yazılarımıza göz atabilirsiniz.

 

Banyo Dekorasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Dekorasyona geçilmeden önce mutlaka alt yapı, tesisat ve havalandırmanın yeterli olup olmadığı teknik ekiplerce kontrol edilmelidir. Eksik veya yetersiz durumlar tamamlanmalıdır.

İnsanların aklına banyo dekoru denildiğinde ilk akla banyo dolabı gelse de elbette bundan ibaret değildir.

 

Banyo dekorasyonu konusunda öncelikle ne kadarlık bir fiziki alan söz konusudur bu tespit etmek gerekir. Daha sonra banyoda yer alacak zorunlu objeler varsa bunlar tespit edilmelidir. Örneğin, ayrı bir alanı yoksa çamaşır ve kurutma makineleri da banyoya yerleştirilmek durumunda olabilir. Böyle hallerde bunlar için de uygun dekorasyon fikirleri üretmek zorunludur.

 

Banyoda duş mu küvet mi jakuzi mi kullanılacak. Bu konuda da bir karar vermek gerekecektir. Yapılan seçime uygun bir şekilde diğer banyo dekorasyon elemanlarına ve detaylarına geçilecektir.

 

Banyo Dolabı

Banyo Dolabı

 

Banyo Dekorasyon Hakkında Fikirler

 

Banyo dekorasyonu konusunda üreticiler çok farklı ve birbirinden güzel ürünleri tüketicilerin beğenisine sunmaktadırlar. Her zevke ve ihtiyaca uygun çeşit çeşit dolap modelleri, duşa kabinler, lavabo ve küvet modelleri müşterilerini cezbetmektedir.

 

Banyoların dekorasyonunda renk uyumu kadar tarz da önemlidir. Bugün banyoların yer seramikleri, fayansları diğer ünitelerle uyumlu şekilde üretilerek esasında bir bütün olarak satışa sunulmaktadır. Müşterilerin seçim yapmasını kolaylaştıran bu yöntem sayesinde size sadece ufak tefek ayrıntılar konusunda karar vermek kalıyor.

 

Birçok önerilerinde ” sade şıklık konsepti ” öne çıkarken tabii ki daha gösterişli ” lüks detaylarla zenginleştirilmiş avantgarde” tarzlar da dikkat çekmektedir.

 

Banyo dolapları dekorasyonun bütününün bir parçası olduklarından konsepte uygun olarak sade olabilmektedir. Ya da lüks gösterişli banyo konseptinde kulpları varak işlemelerle zenginleştirilmiş banyo dolapları, ışıl ışıl aynalar da görülmektedir.

 

Ahşap görünümlü banyo konseptinden hoşlananlar için de uygun tarzda ürünler sunulmaktadır. Öte yandan modern bir tarz arayanlar için sade, cam, seramik malzemeler ile üretilmiş birbirinden güzel banyo dekorasyon ürünleri beğenilerine sunulmuştur.

 

Banyo dekorasyonu konusunda size mağazaların profesyonel çalışanları da ayrıca yol gösterecek ve yararlı fikirler vereceklerdir.

Daha fazla ilham veren dekorasyon fikri almak için Dekor Portal Pinterest Banyo Dekorasyonu panomuzu da inceleyebilirsiniz.

 

Banyo Dolabı

Banyo Dolabı

 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.