Perde Modelleri Nasıl Seçilmeli?

16.01.2021
2.909
Perde Modelleri Nasıl Seçilmeli?

Perde Modelleri Ev Dekorasyonunda Nasıl Seçilmeli?

 

Perde modelleri ev dekorasyonu konusunda oldukça önem taşıyor. Her evin kendine göre bir ruhu vardır. Doğru eşyalar ve aksesuarları seçerek birbirinden şık evler oluşturulabilir. Ev dekorasyonunda kişisel zevkler ve beğeniler doğrultusunda mobilyalar seçilmelidir. Bir evi tamamlayan ise mobilyalar ve perdelerdir. Özellikle her oda için seçilen birbirinden şık perdeler, evi oldukça güzel bir görünüme kavuşturacaktır. Model seçiminde ise dikkat edilmesi gereken pek çok detay vardır. Perdeler evin şekline, boyutuna ve nasıl dekore edileceğine göre seçilmelidir. Uygun perdeler için iyice araştırma yapılmalı.

 

Perde Konusunda Şık Seçenekler Nelerdir?

 

Birbirinden güzel modeller bulmak mümkün. Önemli olan eve en iyi perdeyi seçmektir. Evin en belirgin ve en çok vakit geçirilen bölümü salondur. Bu nedenle salon mobilyaları ve perdeleri özenle seçilmelidir. Salon nasıl dekore edilecek ise perdeler de bu dekorasyona uygun olarak seçilmeli. Bazen büyük bir tül perdenin iki kenarına renkli fon perdeler takılabilir. Aynı zamanda bu perdelerin üzerinde ise daha küçük dekoratif bir parça kullanılabilir. Bu perdeler genellikle geleneksel ev dekorasyonunda kullanılıyor. Daha modern ev dekorasyonunda ise birbirinden şık stor perdeler tercih ediliyor. Dekor Portal Ev Dekorasyon yazılarımıza göz atarak size önerdiğimiz dekor stillerini inceleyebilirsiniz.

 

@envatoelements

@envatoelements

 

Ev İçin Perdeler Nasıl Seçilmelidir?

 

Ev dekorasyonun önemli bir parçası olan perdeler dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Dekorasyona ve evin yapısına uygun perdeler seçilmelidir. Ayrıca bu perdeler satın alınırken kolay temizlenmesine de dikkat edilmelidir. Temizliği kolay yapılan perde modelleri daha çok tercih ediliyor. Özellikle stor ya da zebra stor perdeler kolay bir şekilde silinebiliyor. Ayrıca kumaşlarının özelliğine göre kolay yıkanabilen de var. O yüzden model tercihinde şık olması kadar kolay temizlenebilir olması da önemli. Bu sayede birbirinden şık perdeler seçilebilir. Perdelerin kaliteli ve ekonomik olması da diğer detay.

 

Ev Dekorasyonunda Perde Seçiminin Önemi?

 

Ev dekorasyon perdesini seçerken her odaya uygun modeller tercih edilmeli. Salon daha geniş ve en çok kullanılan alan olduğu için en iyi seçenek burada kullanılmalıdır. Perdeler, mobilya ve halı ile de renk uyumuna sahip olmalıdır. Evin dekorasyonuna göre ya modern ya da geleneksel perdeler tercih edilmeli. Mutfak için ise genellikle stor perdeler tercih ediliyor. Yemek kokuları ve yemek dumanları perdelere çok fazla siniyor. Dolayısı ile perdeler de hızla kirleniyor. O yüzden kolay temizlenen stor perdeler ıslak bir bezle silinebilir. Bu nedenle kolaylıkla bu stor perdelerin temizliği sağlanır.

 

 

Odalar İçin Seçim Nasıl Yapılmalı?

 

Her oda için birbirinden farklı perde modelleri seçilebilir. Ayrıca seçim yapılırken de odadaki mobilyalar göz önünde bulundurulmalıdır. Mobilyalara uygun perdeler seçilmelidir. Yatak odası için seçim yapılırken daha romantik ve düz renklerden kullanılmalıdır. Ayrıca perdeler sadece beyaz tüllerden seçilebileceği gibi renkli fon perdeler ile de kombin yapılabilir. Fon perdeler ise gerek düz renklerden gerek ise farklı desenlerden oluşabilir. Birbirinden güzel perdeler var. Önemli olan ev için en iyi perdeyi seçmek. Seçim yapılırken her detay göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Bakım Ve Temizlik Nasıl Olmalı?

 

Alınacak modeller iyi araştırılmalı. Perdelerin kullanılacağı pencerenin ölçüsüne göre bir kumaş alınmalıdır. Aynı zamanda satın alınan perdelerin kolay temizlenebilir olması da oldukça önemli. Perdelerin temizliği ile ilgili tüm detaylar okunmalı. Hızla gelişen teknoloji ve yoğun çalışma şartları nedeniyle perdelerin ütü istememesi de önemli. Aynı zamanda ütü istemeyen kumaşlardan seçilmesi de çok önemli. Perdeleri yıkadıktan sonra ütülemek de gerekir. Ama bu zaman kaybı yaratır. O yüzden perdelerin ütü yapılmadan asılması gerekir.

Daha fazla ilham veren dekorasyon fikri almak için Dekor Portal Pinterest Perde Modelleri panomuzu da inceleyebilirsiniz.

Perde Modelleri

Perde Modelleri

Perde Modelleri

Perde Modelleri

 

REKLAM ALANI
ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.