Dekorasyon Ürünler Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

17.12.2020
1.471
Dekorasyon Ürünler Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

Dekorasyon Ürünler

 

Dekorasyon ürünler ile ikamet ettiğiniz alanı daha hoş duruma getirmek sizin elinizde olan bir şeydir. Dekorasyon en randımanlı ve uygun dizaynların ikamet edilen alana tatbik edilmesidir. Malzeme ise iktisatta bir maksadı ortaya koymak için meydana getirilmiş bir iş yapımı veya nesnedir. Dekorasyon malzemeleri büronuzu, konutunuzu, restoranınızı, otomobilinizi daha birçok yerinizi daha uygun ve daha estetik hale getirmek için değerlendirilen malzemelerdir.

 

@envatoelements

@envatoelements

 

Dekorasyon malzemelerini değerlendirirken nereye konumlandırılacak, kullanacağınız ortamın renklerine yakışır olup olmadığını tayin etmelisiniz.

 

Özellikle porselen malzemeden yapılan dekorasyon ürünleri; ahşap, seramik, sırça, plastik ya da değişik bir malzemeden de temin edilebilir. Dekorasyon ürünler sözü edilince en önce belleklere ulaşan malzemeler tabaklar, süs eşyaları, ufak heykeller ve vazodurlar. Bu vazolar özellikle içine bir şey yerleştirmek maksatlı değil, süslemeye yönelik kullanılırlar. Başkaca oyuncaklarda birer dekorasyon ürünü namına kullanılabilirler. Etrafımızdaki her platform şuurlu veya şuursuz olarak biçimlenmiş bir dekorasyona sahiptir. Siz bu tercihleri belirli tekniklerle etkili şekilde uygulamak isterseniz Dekor Portal Ev Dekorasyonu yazılarımıza göz atabilirsiniz.

 

Dekorasyon Ürünler ve Stilleri

 

Birtakım platformlar, bilirkişi olan bir mimar ile beraber biçimlenirken, bazıları acemice tanzim edilmiş, bazıları da saf haliyle o duruma gelmiştir. Öyle ya da böyle, her platform bir şekilde düzenlenebiliyor. Alışılmış, minimalist ve country stil olmak üzere üç tür dekorasyon stili bulunmaktadır. Bu dekorasyon tarzlarında kullanılan dekorasyon malzemeleri birbirinden değişiktir. Alışılmış stilde olan dekorasyonlarda krem, bej ve kemik gibi natürel renkler kullanılırken, sırçalar, parıltılar ya da göstermelik perdeler, tafta tarzında yüklü kumaşların kullanılması yeğlenir.

 

Minimalist stilde, ortamlar belirgin ve geniştir. Renk olarak beyaz tercih edilir, gereğinden fazla nesne ve aksesuar kullanımı yeğlenmez. Sehpa üstü, masa üstü ya da yerden dekorasyon ürünleri ile ışıklandırma sistemleri ile aydınlatma yapılır ve daha çok yalın, gösterişsiz ve düz çizgili örnekler tercih edilir. Halıların kullanımında çok belirgin, düz veya kendinden baskılı örnekler tercih edilir.

 

Country stilde, makro koltuklar ve oylumlu minderler fark edilir.Konforuna tutkun insanların tercih ettiği stil country stili dekorasyonudur. Koltuklar pamuk tabiiliğinde, çizgili, damalı ekoseli veya çiçek desenli olabilir. Halılar çok ufak nitelikte olabilir, halıları tamamlayıcı aksesuarlar ise tahta ve seramik çeşidinden seçilebilir. Tamamlayan olması için tahtada eskitme metodu uygulanır. Işıklandırma için düz ferforje bir abajur değerlendirilebilir. Bu stil satım evi dekorasyonları ve sergen dekorasyonları için de uygundur.

 

 

 

Dekorasyon Sisteminde En Çok Tercih Edilen Malzemeler

 

Ahşap yapı malzemeleri: Kapı, sergen, bahçe çiti ve yer döşeme malzemeleridir.

Bahçe ve dış ortam malzemeleri: Plastik masa ve sandalye, çim kesme makinesi, bahçe sulama için hortum ve sulama aparatı

Banyo ve wc yapı malzemeleri: Banyo aksesuarları, evye ve lavabo bataryaları, banyo bataryası, ayna takımı, jakuzi, banyo dolabı, klozet, küvet ve takım vitrifiye türleridir.

Çatı yapı malzemeleri: Şıngıl örtüsü ve atermit, kremit türleridir.

Boya yapı malzemeleri: Dış ve iç cephe boyası, ahşap boyası, demir boyası ve kuru boyadır.

Aydınlatma dekorasyon ürünler ve yapı malzemeleri: Avize ve abajur, faz kalemi ve anahtar, ampul, kablo, sigorta kablosu, tavan donatı ve el fenerinin büyüğü olan ışıldak şeklinde düzenlenebilir.

Ev gereçleri yapı malzemeleri: Tornavida takımı, uğraşı takımı, zımpara makinesi, elektrikli ev aletleri, akıllı delgiler, yuvarlak testere, dekupaj testeresi, elektrik kaynak makinesi ve üreteçdir.

 

 Ufak heykeller

 

Dekorasyon ürünler arasında yer alan ufak heykeller özellikle taş ve tahtaların yontulmasıyla, balmumu ve kil gibi moleküllerin biçimlendirilmesiyle elde edilir. Başkaca imalinde bronz ve tunç gibi metallerde değerlendirilebilir. Ufak heykeller insan, hayvan veya bir objenin biçimlendirilmiş halidir. İkamet edilen ortamları daha uygun duruma getirmekte birebir olan bu heykeller, olabildiğince sürekli kullanılan modeller içindedir.

 

Dekorasyon Ürünler Seçiminde Vazolar

 

Vazolar özellikle porselen ve sırçadan elde edilen, içine bir nebat koymak maksatlı kullanılan, eş zamanda dekorasyon maksatlı da kullanılan ürünlerdir.

 

Tablolar

 

Sıklıkla kullanılan dekorasyon ürünüdür. Bir kişinin, hayvanın, objenin ya da hayal eseri bir mevcudiyetin fotoğrafından oluşabilir. Benzer anlarda yalnızca fırça vuruşlarından da oluşabilir. Neredeyse her konutta yer alacak bu dekorasyon ürünleri kimileri için senelerdir kati bir alışkanlık halini almıştır.

 

Müzik Aletleri

 

Dekorasyon maksatlı müzik aletleri özellikle yalnızca süs için kullanılmakta ve müzik yapmaya müsait değildir. Genellikle evi daha şık duruma getirir. Dekorasyon için en çok seçilen müzik aleti örneği kemandır. Son zamanlarda daha da moda olarak kabul edilmiş keman, dekorasyon için uygundur. Buna nispetle önceki, değerlendirilemeyecek halde grand piyanolarda dekorasyona olabildiğince müsaittir. Fakat çok alan kapladığı için pek seçimler arasında yer almayabilir. Doğru tercihler yaparak evinizde güzel ve şık bir ortam yaratabilirsiniz. Faydalı dekorasyon ürünleri tercihi yapmak için bizi Dekor Portal Instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

Dekorasyon Ürünleri

Dekorasyon Ürünleri

Dekorasyon Ürünler

Dekorasyon Ürünler

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.