Bebek Odası ve Bebek Odası Takımı Seçimi

Bebek Odası ve Bebek Odası Takımı Seçimi

Bebek Odası Takımı Seçimi

 

Bebek odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız bu çok mutlu bir an yaşadığınız anlamına gelir. En mutlu anlardan birisi nedir hayatınızda sorusunun cevabı olarak birçok insan bebek sahibi olacağımı öğrendiğim andır cevabını verecektir. Hele bir de ilk kez anne ya da baba olacağınızın müjdesini almışsanız heyecan ve mutluluğunuz tarifsizdir.

 

Bebek Bekliyoruz

 

Bebeğiniz olacağı haberini aldığınız andan itibaren tatlı bir telaş saracaktır sizi. İlk kez bu duyguyu deneyimleyenler bir de acemiliğin verdiği şaşkınlıkla birçok konuda araştırmaya ve hazırlıklara girişeceklerdir.

 

Bebeğin hamilelik döneminden, doğumu ve bebek bakımına kadar çok konu vardır araştırılıp öğrenilecek.

 

Anacak başka önemli bir konu da yaşam alanınızda bu küçük aile ferdine yer açmanız gerektiği gerçeğidir. Şimdi anne baba heyecan ve telaşla bebekleri için bebek odası ile ilgili araştırmalara başlayacaktır. Büyüklerden fikirler alınır, tecrübe sahibi arkadaşlara danışılır, arzu edilen renkler konusu eşler arasında konuşulur, sayısız öneriler havada uçuşur.

bebek-odası-dekorasyonu

Bebek Odası Hazırlığı

 

Bebek odası aslında sadece anne ve babanın görsel tercihlerini göz önünde bulundurarak yapacakları tercihleri ile karar verilecek bir konu değildir. Bu konuda imkanlar ölçüsünde uzmanlardan destek alınması önemlidir. Dekorasyon konusunda farklı kriterlerin de dikkate alınması gerekebilir.

 

Hazırlık Aşamasında Dikkat Edilecek Konular

 

Anne baba olmaya hazırlanan çiftlerin ilk önce evlerinin fiziki özelliklerini dikkate alarak bebekleri için düşündükleri odanın uygunluğu konusunda karar vermeleri gerekmektedir.

Burada mümkün olduğu kadar güneş alan, havadar ve aşırı nemli olmayan ve ebeveyn yatak odasına da mümkün olduğu kadar yakın mesafede olan bir odaya karar vermeleri uygun olacaktır.

 

En çok yapılan hata, bebek odası için evin en küçük ve genellikle de pek havadar olmayan odasının seçilmesidir. Böyle bir seçim bebeğinizin sağlığı açısından doğru bir seçim olmayacaktır.

Bebek için oda seçimi yapıldıktan sonra düşünülen odada tadilat gerekip gerekmediği tespit edilmelidir. bebek odalarında mümkün olduğu kadar sağlıklı boyalar gibi daha az kimyasal barındıran materyallerin kullanılmasını uzmanlar tavsiye etmektedirler.

bebek odası takımı

Bebek Odası Takımı Seçiminde Yapılacaklar

 

Evinizin hangi odasını bebeğinize ayıracağınıza karar verdikten sonra şimdi sıra elbette bebek odanızın dekorasyon çalışmalarına gelmiştir. Burada önce şu soruya cevap bulmaya çalışın. Düşündüğüm bebek odası tamamen yeni bir konsept ile mi oluşturulacak? Yoksa daha önceki çocukların odalarından elde kalan bazı objeleri de değerlendirmeyi düşünüyor muyum?

Bu soruların cevabını verdikten sonra bebek odanızın m2 olarak ölçüsünü göz önünde bulundurarak bir bebek odası dekorasyonu çalışmasına girişebilirsiniz.

 

Üreticilerin sundukları çok geniş bir yelpazede ve birbirinden güzel, çekici, şirin mobilya modelleri mevcuttur. Bunların arasından seçim yapmak ve karar vermek gerçekten hiç kolay değildir.

 

Sizler ihtiyaçlarınızı ve fiziki şartlarınızı doğru tespit ettiğinizde mobilya mağazasındaki uzman çalışanlar da mutlaka sizlere seçiminiz konusunda çok yardımcı olacaklardır.

 

Mağazalara giderek mutlaka fiziki olarak yerinde bebek mobilyası araştırmanızı yaparak karar vermeniz tavsiye edilmektedir. Ancak ilk araştırmalarınızı birbirinden güzel ürünlerini sizlerin beğenisine sunan mobilya mağazalarının web sayfalarından internet üzerinden yapmanızda da yarar vardır. Bu sizin işinizi oldukça kolaylaştıracak bir yöntemdir.

 

Genç anneler ve baba adayları ilk kez bebek bekliyorlarsa elbette biraz daha acemi ve heyecanlı olacaklardır. Bu nedenle kısaca bazı başlıklar altında toplayarak kendilerine yol gösterici bilgiler vermek yararlı olacaktır.

 

Dünyaya gelecek olan bebeğiniz ve siz belki de birlikte en fazla zamanı bebek odanızda geçireceksiniz. Bunu bebek odası takımı konusunda seçim yapmadan mutlaka dikkate almakta fayda vardır. Bu nedenle de bebek odanızı bebeğinin bakımını yapacak ve besleyecek anne için uygun bir emzirme köşesi ve bakım ünitesi ile tamamlamak gerektiği unutulmamalıdır.

Dekor Portal olarak sizler için hazırladığımız Dekor Portal Pinterest Bebek Odası Panosu oldukça keyifle gezebileceğiniz şekilde düzenlendi.

 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.