Mutfak Halısı ve Mutfak Dekorasyonu İlişikisi

26.12.2020
1.625
Mutfak Halısı ve Mutfak Dekorasyonu İlişikisi

Mutfak Halısı ve Dekorasyondaki Yeri

 

Mutfak halısı modelinin doğru seçimi evinizin tüm havasını değiştirmektedir. Ev dekorasyonu son derece ciddi bir konudur ve halı seçimi alanınızın havasını model ve renkleriyle kolayca farklılaştırabilir.

 

Ev Dekorasyonu Neden Önemlidir?

 

Çağımızın koşulları gereği aile fertlerinin tümü zamanının büyük bölümünü ev dışında geçirmektedir. Kadın ve erkek çalışmakta, çocuklar okula ya da kurslara devam etmektedirler. Dolayısıyla ” ev kavramının sıcaklık, huzur ve mutluluk ” ile doğrudan ilgisi vardır.

İşte bu sebeple tüm ailenin birlikte ” sıcak ve rahat bir ev ortamı ” hazırlaması mutluluk kaynağı olacaktır. Mutfaklar da evin en hareketli alanlarıdır. Temizlik de göz önünde bulundurulursa mutfak halısı seçimi oldukça önemli hale gelmektedir.

 

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilecek Konular

 

Evinizin sadece bir bölümünü dekore etmeye ya da evinizin tamamını dekore etmeye karar vermiş olabilirsiniz.

Dekorasyona geçmeden önce lütfen şu hususları dikkat alınız. Evinizin ölçüsünü alın, dekore edilecek alanı bir kenara not edin.

Evde yaşayan tüm aile fertlerini sürece dahil ederek onların da fikir ve önerilerini alın.

Evinizin dekorasyonu için eğer olanaklarınız varsa profesyonel yardım alın. Örneğin bir mimarlık ofisin başvurun ya da iç mimar ile görüşün.

Tam olarak ihtiyaçlarınızı saptayın. Neler yapmak istediğinize karar verin.

Bu kararı vermeden önce de yeterli araştırma ve incelemenizi yapın.

Tüm aile dekorasyon konsepti hakkında ortak bir karara varın. Klasik tarzda bir dekorasyon mu olacak, daha modern bir tarz mı düşünülüyor. Buna da karar vermek faydalı olacaktır.

Eviniz mülkünüz mü yoksa kiracı mısınız. Durumunuza göre akıllıca seçimler yapmak taşınma durumunda işinizi kolaylaştıracaktır. Mutfak halısı da dahil olmak üzere tüm halılarınızı buna göre seçebilirsiniz.

Dekorasyon için bütçe hazırlayın. Ya da dekorasyonu finanse etmek için kaynaklar bulmaya çalışın. Bu bankadan alınacak bir tüketici kredisi olabilir. Ancak aile bütçenizi her durumda göz önünde bulundurmak sizi ileride finansal olarak olarak zorlamayacaktır.

Mobilya mağazalarını gezerek basılı kataloglarını edinin, inceleme ve karşılaştırma yapın.

Aynı zamanda internet ortamında mobilya mağazalarının web sayfalarındaki ürün çeşitliliğine de göz atın.

 

 

Mutfak Halısı ve Dekorasyonu

 

Evlerin en önemli bölümlerinden birisi de şüphesiz mutfaklardır. Sadece bir halı ile geçiştirilebilecek bir alan değildir. Mobilya üreticileri ve halı imalatçıları envai çeşit mutfak halıları üreterek tüketicilerin beğenisine sunmaktadırlar.

Fakat mutfak dekorasyonu ekstra bir özen gerektirir. Buzdolabı, ankastre mutfak eşyası, bulaşık makinesi, derin dondurucu gibi çok sayıda zorunlu eşyanın da yerleştirilmesi gerekmektedir. Mutfak hijyen olarak da özel öneme sahiptir.

Ayrıca günümüzde ” açık mutfak ” denilen ve salon ile birleştirilmiş ayrı bir mutfak olmayan amerikan tarzı mutfaklar giderek yaygınlaşmaktadır. Eğer böyle bir mutfağınız varsa mutfak halısı seçiminizi daha dikkatle yapmak zorundasınız. Örneğin, salon halınız ile mutfak halınızın uyumlu ya da kontrast tarzda olmasına karar vermelisiniz. Bununla alakalı olarak dekorasyon hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Dekor Portal Mutfak Dekorasyonu yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Halı imalatçıları bu tarz mutfaklara uygun pek çok mutfak halıları satmaktadırlar.

 

Mutfak Halısı

 

Mutfak dekorasyonunun olmazsa olmazlarıdır elbette mutfak halıları Tüketiciler yönünden önemli bir ayrıntıdır.

Mutfak halınızı seçerken mutfak perdelerinizle de uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Günümüzde halı üreticileri geniş bir ürün yelpazesi ile tüketicinin seçeneklerini artırmışlardır. Model ve fiyat bakımından çok sayıda alternatifler mevcuttur.

Seçim yaparken kullanımı pratik olan halılar tercih etmeniz temizliği ve bakımı açısından işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü mutfaklar sıklıkla temizlenmesi gereken alanlardır. Hatta yolluk tarzı halılar da dekorunuza uygun olabilir.

Mutfak halısının çok fazla tüylü bir dokusunun olmaması ya da sim ve benzeri unsurlara sahip olmaması size kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Mutfak halısının leke tutmaz ve kolay temizlenebilir olması da tercih sebebi olmalıdır.

En fazla ev kazalarının mutfakta yaşandığı düşünüldüğünde mutfak halısının buna mahal vermeyecek şekilde kaymaz bir halı olmasına dikkat edilmelidir.

Mutfak halısının rengi ve diğer eşyalarla uyumu gibi konular ise sizin zevk ve tercihinize kalmıştır. Sizin için seçtiklerimiz için Dekor Portal Pinterest Mutfak Dekorasyonu panosuna göz atabilirsiniz.

 

 

Mutfak Halısı

Mutfak Halısı

MUtfak Halıları

Mutfak Halıları

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.