Salon Aksesuarları Nasıl Olmalı?

10.05.2020
1.326
Salon Aksesuarları Nasıl Olmalı?

Salon Aksesuarları ve Salon Dekorasyonunda Önceliğinizi Belirleyin.

Salon aksesuarları; evlerin en çok kullanılan, yaşam alanı olan, aynı zamanda evlerin vitrini salonların süsüdür. Eve gelen misafirlere evdeki yaşam ve yaşayanlar hakkında bilgi verir. Bir evin karakteri, sıcaklığı ve samimiyeti salonundan belli olur. Bu nedenle salonunuzda kullanılan aksesuarlarınızın tam anlamıyla sizi yansıtması ve sizinle uyum içerisinde olması son derece önemlidir. Salon aksesuarlarıı seçmeden önce sizin ve ailenizin önceliklerini belirlemiş olmanız işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır.

Salon Aksesuarları Konusunda Önceliğiniz Huzur İse

 

Sakin ve huzurlu ortamlardan hoşlanıyorsanız kullanacağınız aksesuarlarda önceliğiniz birbirine yakın ve gözü yormayan renkler kullanmak olmalıdır. Sarı – Yeşil, Mavi – Mor, Kırmızı – Turuncu renklerini, birlikte kullandığınızda gözü yormaz ve sakin bir ortam yaratır. Salonunuzda kullanacağınız ahşap ürünler, kokulu mumlar ve güzel kokulu tütsüler huzur dolu salon dekorasyon konusunun tamamlayıcısı olacaktır. Kullanacağınız açık renk tonları salonunuzda soft bir hava yaratmanızı sağlar. Koyu renkler kullandığınızda göz yorucu bir salon dekorasyon yaratabilirsiniz. Salonunuzdaki mobilyalarla aksesuarların renklerinde denge ve uyum olması salonunuzu daha huzurlu hale getirecektir. Salonunuzda kullanacağınız abajur ve benzeri aksesuarlar dinlenmek veya kitap okumak istediğinizde size uygun ortamı sağlayacaktır. Sakinlik ve huzur seviyorsanız, saksı çiçekleri mutlaka kullanmanız gereken aksesuarlardandır. Saksı çiçeği tercih etmeden önce internet üzerinden veya tecrübeli kişilerden araştırmalı, salonda yaşayabilen, bakımı kolay ve pratik çiçekleri tercih etmelisiniz.

Önceliğiniz Gösteriş ise

Gösteriş sevenler evlerinde mutlaka göz kamaştırıcı aksesuarlar kullanmalıdırlar. Salonda “salon aksesuarları” kullanarak şıklık yaratmak isteniyorsa; bu ancak göz alıcı, aynı zamanda dengeli kullanılan aksesuarlarla mümkün olur. Tablo, vazo, şamdan gibi aksesuarların kullanılması, salonda kullanılan ışıklandırmanın hem güçlü hem de göz yormayacak şekilde olması salonunuzun şık ve göz alıcı görünmesini sağlar. Evinde gösteriş sevenlerin en çok tercih ettikleri renkler altın ve gümüş renkleri olduğunu unutmayın.

 

Gösterişli salon yaratmak için önemli detaylardan biri de kullanacağınız avizelerdir. Tarzınız klasik ya da modern olabilir fakat önceliğiniz gösteriş ise salonunuzda mutlaka şık ve büyük avize tercih etmelisiniz. Avize ve salon aksesuarları seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir husus, kullanılan ürünlerin büyük ve gösterişli olmasıyla birlikte aynı zamanda sağlam ve dayanıklı olmasıdır.

 

Gösterişli salonların diğer vazgeçilmezi de aynalardır. Kullanacağınız büyük ve göz alıcı aynalarla salon dekorasyonunu  tamamlayabilirsiniz.

Önceliğiniz Sadelik ve Konfor ise

 

Evim şık olmalı ama daha önemlisi konforlu ve rahat olmalı diye düşünüyorsanız öncelikle az eşya kullanmalısınız. Salon aksesuarları seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise günlük yaşamınızı zorlaştırmayacak aksesuarlar seçmek olmalıdır. Yayıntıları toplayacak kutular hem modern bir görüntü yaratacak hem de hayatınızı kolaylaştıracaktır. Yine rahatlığınızı artıracak renkli ve farklı desenlerde yastık ve kırlentler kullanarak evinizde daha sıcak bir hava yaratabilirsiniz. Kullanacağınız soft renk tonları ve rahatlığınıza hizmet eden aksesuarların tamamlayıcısı olarak modern ve içinizi ısıtacak ahşap tablolar, renkli duvar rafları tercih edebilirsiniz.

Daha fazla ilham veren dekorasyon fikri almak için Dekor Portal Instagram hesabımızı da inceleyebilirsiniz.

 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.